Žákovská konference

Vloženo: 17.9.2024 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 504x | Zatím neupraveno

Konference

Zveme zájemce o poznání na žákovskou konferenci

inspirace inspirace

Pro koho je žákovská konference určená?

Pro žáky či žákovské kolektivy (max. 3 žáci v týmu) základních škol Prahy 13 a Řeporyjí.

Jsi jedním z nich a chceš něco zajímavého prezentovat v přátelské, přesto formální atmosféře naší žákovské konference? Požádej svého učitele, ať Tě přihlásí.

Cílem je

• podpořit talenty z řad našich žáků,
  • posílit jejich sebeorganizační a prezentační schopnosti,
  • umožnit sdílení jejich nápadů a zkušeností v zájmové, vědecké, technické či umělecké oblasti v přátelském, přesto „formálním” prostředí

Nech se inspirovat tím, co k naší konferenci vytvořila AI (text ChatGPT, hudba Suno.com).

Jak se přihlásit?

Každá škola může vyslat max. jednoho prezentujícího účastníka NEBO jeden prezentující tým (max. 3 žáci) v kategorii I (4.–6. ročník)

a

max. jednoho prezentujícího účastníka NEBO jeden prezentující tým (max. 3 žáci) v kategorii II (7.–9. ročník).

Za výběr a přihlášení účastníků odpovídá daná škola, jejíž vedení obdrží přihlašovací formulář. Účastníky přihlašuje škola vyplněním tohoto formuláře. Do formuláře se bude uvádět škola, jméno a příjmení účastníka/účastníků, ročník, název příspěvku česky a anglicky, anotace česky (max. 500 znaků) a anglicky. Tyto informace budou zveřejněny na školním webu FZŠ Mezi Školami.

Za GDPR účastníků zodpovídá vysílající škola.

Dále se ve formuláři uvede kontakt na zodpovídajícího/doprovázejícího učitele.

V době září–listopad je možné udělat třídní a školní kola (organizuje si každá škola samostatně).

inspirace

Jaký je formát konference?

Každý účastník/tým bude mít časový prostor max. 10 minut k prezentaci svého příspěvku v českém jazyce. Předpokládá se prezentace s oporou např. fotografií, PowerPointu, Prezi, modelu apod. Z technických důvodů doporučujeme zaslat prezentaci nejpozději do 20. 11. 2024. Technické požadavky prosím konzultujte do 15. 11. 2024 na emailu nirnbergova@fzsmeziskolami.cz nebo peka@fzsmeziskolami.cz.

Po prezentaci bude následovat krátká diskuze, ve které bude prostor na dotazy publika.

Těšte se, že i vy načerpáte novou inspiraci ;-)

Co vlastně můžu prezentovat?

Těšíme se na vaše jedinečné příspěvky z oblasti vědy, techniky nebo třeba umění. Zní to děsivě? Kdepak! Víš něco aktuálně zajímavého o vesmíru nebo životě v oceánu? Rozumíš robotice nebo principu AI? Bavíš se netradiční výtvarnou technikou, četbou nebo sportem? Připrav si krátký výstižný příspěvek a INspiruj ostatní.

INspiruj se kliknutím

Několik rad pro tebe:

1) Vyber si téma, kterému fakt rozumíš. Publikum se tě může po tvé prezentaci ptát :-)

2) Připrav si stručnou osnovu (nalaď posluchače na tvoje téma, stručně ho představ, dej konkrétní příklad, udělej zajímavý závěr).

3) Nepřetahuj čas! Ve skutečnosti budeš mluvit pomaleji. Připrav si prezentaci max. na 7 minut. Z organizačních důvodů totiž po 10 minutách tvůj příspěvek budou muset moderátoři ukončit.

4) Je prezentace srozumitelná? Vizuálně zajímavá? Cítíš se jistě v tom, co říkáš?

5) Několikrát si prezentaci vyzkoušej. Nahlas, třeba před rodiči či kamarády.

Paráda! Těšíme se!

A co zajímá Tebe?

Pojď se o to, co víš a umíš, podělit s ostatními do přátelské atmosféry žákovské konference.

Ceny pro nejlepší prezentující!

Co přesně se bude hodnotit?

1) Volba tématu (originalita, osobní motivovanost, aktuálnost)

2) Zpracování příspěvku (přehlednost, věcnost, názornost)

3) Způsob prezentování, úroveň přednesu

4) Audience awareness (oční kontakt, udržení pozornosti posluchače, reakce na dotazy)

5) Dodržení časového limitu prezentace (7–10 min)

Termín konání: Přelom listopad/prosinec; bude upřesněno dle zájmu škol a počtu přihlášených.

Místo konání: Bude upřesněno dle zájmu škol a počtu přihlášených.

Časový harmonogram: Bude upřesněno dle zájmu škol a počtu přihlášených.

Kontakty:

Veronika Nirnbergová (obsah příspěvků, přihlašování, organizace) nirnbergova@fzsmeziskolami.cz

Kateřina Budková (obsah příspěvků, přihlašování, organizace) budkova@fzsmeziskolami.cz

Jan Peka (technické konzultace) peka@fzsmeziskolami.cz

Záštitu nad akcí převzala místostarostka MČ Prahy 13 RNDr. Marcela Plesníková.