rychlý přístup:  Zápis · Lyžařský kurz · Pro deváťáky · Fotogalerie · Rozvrhy· Předměty · Jídelníček
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Pedagogické fakulty UK
Praha 13, Mezi Školami 2322
Adresa: Mezi Školami 2322/1,
Stodůlky, 158 00 Praha 5
tel: 251 613 247
tel/fax: 251 619 150
reditel@fzsmeziskolami.cz
kancelar@fzsmeziskolami.cz
nová budova pro 1. stupeň, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou multimediálních laboratoří, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou tělocvičen, poklepem zvětšíte
první stupeň
ještě jednou první stupeň
na druhém stupni
biologický kroužek - králíci, potkani, činčily, křečci, morčata, rybičky, papoušci, chameleon, ...
jídelna, poklepem zvětšíte
na lyžařském kursu v Postalmu (Rakousko), poklepem zvětšíte
paleontologická vycházka (Prokopské údolí, lom Mušlovka), poklepem zvětšíte
v Radotínském údolí na poznávacím výletě, poklepem zvětšíte
nález hlavonožců na paleontologickém výletě (Prokopské údolí, Kovářovic mez), poklepem zvětšíte
v přírodě chutná, poklepem zvětšíte
Fakultní základní škola PedFUK
Praha 13, Mezi Školami 2322
Mezi Školami 2322/1, Stodůlky, 158 00 Praha 5
Úspěchy naší školy
Naše sportovní úspěchy
zs zs zs V rámci turnaje Poprask P-13 2018/2019:
Přespolní běh 4.- 5. třídy dívky 2.místo
Přespolní běh 4.- 5. třídy chlapci 1.místo!!
Malá kopaná 8. - 9. třídy chlapci 2.místo
18.10. v okresním kole Prahy 5 a Prahy 6 ve florbale ČEPS CUP v hale Tatranu Střešovice naši chlapci ze 4. - 5. ročníků vyhráli 7. členou skupinu a postoupili do krajského kola.
1. místo 35:11, 15bodů (1xporážka, 5x výhra)
Blahopřejeme!!!!
25.10.2018 · Mgr. Petr Kubička, zástupce ředitele školy
Úspěch našich žáků FZŠ v celorepublikové anglické soutěži
Žáci 5. A a 5. B se zúčastnili čtyřkolové soutěže v anglickém jazyce Cambridge Competition 2016/2017, kterou pořádá kancelář Cambridge University Press v ČR. Od listopadu řešili zajímavé úkoly, např. pracovali se slovníkem, poznali díla slavných spisovatelů, zkusili si napsat básničku ve formě Haiku nebo zjistili, že jednotlivá písmena anglické abecedy označují třeba skotskou řeku (Dee).
V náročné soutěži, do které se v kategorii pro 4. a 5. ročníky přihlásilo 80 skupin z celé ČR, dosáhli Lukáš Hong, Denisa Kašparová, Magda Linhartová, Florián Maierl, Narmin Musayeva, Dang Yen Nhi a Ema Valentová celkové úspěšnosti 98% a získali krásné 10. místo. Všechny odpovědi navíc vypracovali správně, vyšší příčky obsadila pouze družstva, kterým se do přísných pravidel básně formy Haiku podařilo zapojit více originality. Žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
21.3.2017 · Mgr. Veronika Mrázková, učitelka angličtiny
Úspěch našich žáků v obvodním kole Matematické olympiády
24. ledna proběhlo na ZŠ a MŠ Chaplinovo nám., Praha 5 - Barrandov obvodní kolo 66. ročníku Matematické olympiády. Pro žáky 5. ročníků naší školy dopadlo velice dobře, žákyně Zuzana Kosová obsadila krásné třetí místo. Navíc - mezi celkem devíti úspěšnými řešiteli tohoto kola byly další dvě žákyně naší školy - Tereza Pražáková a Tereza Opltová. Děvčata, máte naše uznání, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!
Výsledková listina.
9.2.2017 · Mgr. Jaromír Frič
Krajská přehlídka školních pěveckých sborů
bf bf

16.4. proběhl XXVII.ročník této soutěžní přehlídky. Náš Klíček nemohl chybět. Velmi svědomitě a pečlivě se připravoval a vyplatilo se to. Získal zlaté pásmo i s pochvalou od poroty za pěkný výraz. Děti se konečně při vystoupení usmívaly!
26.4.2016 · PaedDr.Alena Panochová, sbormistr
Butovický zvoneček 2016
bf bf bf

V minulém týdnu se uskutečnil 17.ročník tradiční soutěže v sólovém zpěvu Prahy 13. Naše škola měla hojnou účast: Patrik Mareš, David Joza, Petr Karel Jedlička, Eleonora Ilkov, Sofije Halilovič, Alena Janoušková, Barbora Smrčková, Anastasiya Atapina a Barbora Vaculíková. Žáci vybojovali tato skvělá místa:
1.místo - Eleonora Ilkov (3.D), Barbora Vaculíková (9.B)
2.místo – Sofije Halilovič (4.C)
3.místo – David Joza (2.B), Barbora Smrčková (7.A)
Gratulujeme všem vítězům a zejména děvčatům na 1.místě. Zazpívají si totiž ještě jednou na slavnostním koncertě vítězů na radnici Prahy 13 ve čtvrtek 21.4. od 18 hodin. Srdečně vás zveme.
20.4.2016 · PaedDr. Alena Panochová, učitelka HV
Nová autorka nejen v rodném jazyce
bf Velkou výzvou pro naše žáky bylo napsání anglického příběhu. Název zněl „A SPOOKY STORY“- Creative writing challenge. Žáci měli za úkol napsat příběh s fantazijním obsahem.
Organizátorem soutěže byl Class Acts – sdružující bilingual families v celé Praze (pro děti, z dvojjazyčných rodin), které plynně hovoří Anglicky a Česky. Do soutěže se z naší školy zapojili žáci z osmých tříd a jedna žákyně z deváté třídy.
Celá soutěž byla dělena do 4 kategorií. Naši žáci byli hodnoceni dohromady v kategorii 7.-9. tříd + střední školy. Z celkového počtu více než 300 prací byl obrovský úspěch naší žákyně z deváté třídy: ZLATUŠE NEKOLOVÉ, která byla vybrána jako jedna z 15 v její kategorii. Celý článek...
15.4.2016 · Mgr. Marcela Pískatá, Mgr. Karel Chladil
Úspěch v Chemické olympiádě
Žákyně naší školy Anička Le Nhat dosáhla skvělého úspěchu v krajském kole Chemické olympiády kategorie D (52. ročník). V obrovské konkurenci gymnazistů obsadila 11. místo, mezi žáky základních škol byla první. Velká gratulace!
7.4.2016 - Mgr. Helena Suchá
Úspěch v matematické soutěži
Koncem března proběhlo na ZŠ Barrandov (Chaplinovo nám.) obvodní kolo 39. ročníku matematické soutěže Pythagoriáda. Velmi pěkného umístění dosáhli žáci pátého ročníku naší školy - Andrea Fiedlerová a Daniel Futo. Se 14 body z možných patnácti obsadili oba 4. místo v rámci Prahy 13. Gratulujeme!
6.4.2016 · Mgr. Jaromír Frič
Pythagoriáda – úspěchy našich žáků.
V tomto týdnu se uskutečnilo obvodní kolo v matematické soutěži škol – Pythagoriáda. Významných úspěchů dosáhli zejména naši žáci 5. tříd, a to konkrétně 5.B a 5.C. V konkurenci žáků ostatních škol získali 2. místa za 14 bodů z 15 maximálních žákyně Vu Thuy z 5.B a žák Filip Taschner z 5.C, o jeden bod za nimi zůstali žáci Petr Kuhn a Anastasiya Shavgaleeva, oba z 5.C, mezi úspěšnými řešiteli (limit 9 bodů) jsou i Kateřina Tichonová a Jan Jindrák z 5.B.
Z žáků 2. stupně je třeba vyzdvihnout výkon žákyně 8.B Zlatuše Nekolové, která získala 7 bodů a žáka 7.B Michala Algera rovněž se sedmi body. Oba se v rámci Prahy 5 a 13 umístili kolem 15. místa. Děkujeme i ostatním žákům, kteří v Pythagoriádě reprezentovali naši školu.
15.5.2015 • PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
BUTOVICKÝ ZVONEČEK 2015
Letošní- již 16. ročník tradiční soutěže Prahy 13 v sólovém zpěvu byl pro naši školu úspěšný. Ze 7 soutěžících jsme obsadili čtyři místa:
2.místo: Sofija Halilovič ze 3.C a Alena Janoušková z 5.A
3. místo: Madlenka Nemšovská z 1.D a Bára Smrčková ze 6.A . Jolana Tartier (3.D), Eleonora Ilkov (2.B) a Petr Karel Jedlička (1.B) zůstali bez umístění, ale výkon podali též skvělý. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
16.4.2015 · PaedDr.Alena Panochová – učitelka HV
KLÍČEK I LETOS OBHÁJIL LOŇSKÉ ZLATO
klicek 2015 V neděli 29.3. na XXV. ročníku krajského kola postupové přehlídky školních pěveckých sborů náš DPS Klíček obdržel zlaté pásmo a obhájil své loňské vítězství.
Děkuji všem účinkujícím dětem, které se velmi snažily- zejména našim prvňáčkům, a taktéž rodičům, kteří byli nuceni vstávat díky posunu času o hodinu dřív a své dítko vypravit. Bez jejich velké podpory bychom se neobešli.
6.4.2015 · PaedDr.Alena Panochová, sbormistr
Výsledky okresního kola Matematické olympiády 5. tříd
Okresního kola Matematické olympiády (64.ročník), které proběhlo 21.1.2015 na ZŠ Barrandov se zúčastnili i žáci naší školy. V silné konkurenci dopadli skvěle - žák PETR KÜHN obsadil 1. místo, další žáci dosáhli též výborných výsledků. Můžete nahlédnout do výsledkové listiny.
Výsledková listina (.pdf).
2.2.2015 · Mgr. Jaromír Frič
Vánoční florbalový turnaj
5.12. se naše škola zúčastnila florbalového turnaje v hale x3m Aréna Barrandov. 25 žáků bylo rozděleno do čtyř týmů. V kategorii 2.-4. ročníků získal A-tým 3. místo (přivezl pohár), B-tým 7. místo.
V kategorii 5.-7. ročníků obsadil A-tým 4. místo, B-tým 6. místo. Blahopřejeme!
8.12.2014 · Mgr. Miroslav Vaculík
Sportovní úspěchy ve FZŠ Mezi Školami
V listopadu uspořádala naše škola florbalový turnaj POPRASK PRAHA 13. Zúčastnilo se celkem 44 týmů ze základních škol a gymnázia z Prahy 13, což bylo téměř 350 dívek a chlapců.
Naše škola slavila velké úspěchy. Dívky z 6. a 7. tříd obsadily 1. místo, stejně tak i dívky z 8. a 9. tříd. Ani chlapci nezůstali pozadu, 4. a 5. třídy obsadily 1. místo, stejně i chlapci z 8. a 9. třídy. Všechny čtyři týmy postupují do celopražského finále.
Gratulovat můžeme i chlapcům z 6. a 7. třídy, kteří byli ve velké konkurenci šestí.
Basketbalová reprezentace děvčat z 8. a 9. třídy po vítězství postupuje rovněž do pražského finále. Chlapci v této kategorii obsadili 5. místo. Blahopřejeme!
8.12.2014 · Mgr. Miroslav Vaculík
Naši žáci opět medailoví na mezinárodním halovém MČR v inline rychlobruslení.
divadlo1 divadlo2 Kolečkovým rychlobruslařům o víkendu končila halová sezóna.
Pro naše žáky Filipa Pískatého (7.B) a Adrianu Pískatou (3.C) byla velmi úspěšná.
V sobotu, 1.3.2014 (V centru ČSTV v Nymburce), Filip získal v kategorii kadetů stříbrnou medaili ve víceboji (3 kola, 5 kol, 15 bodovacích kol). Adriana prodloužila svou šňůru na 6 . vítězství od roku 2009! (jela tratě 2 kola, 1 kolo, 4 kola).
Těmito skvělými výsledky v mezinárodní konkurenci potvrdili, že výsledky z mezinárodního mistrovství Švýcarska, kde oba 12.1.2014 zvítězili, nebyly náhodné. Může nás těšit, že žáci naší školy jdou příkladem a vyvracejí celorepublikový trend vysedávání u počítačů namísto pohybových aktivit.
3.3.2014 · PaedDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
zhang Na podzim proběhly v devátých ročnících testy SCIO. Bylo pro nás velice milým překvapením, že žákyně naší školy Zhang Yilling ze třídy 9.B získala ocenění za nejlepší výsledek v Hlavním městě Praze v testování anglického jazyka pro deváté třídy mezi žáky základních škol. Gratulujeme!
15.1.2014 · PaedDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Úspěch v krajském kole Biologické olympiády
24. května se ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády.
V kategorii D soutěžilo 30 žáků zejména z víceletých gymnázií. V této silné konkurenci obsadila vynikající 10. místo Michaela Trenklerová ze 7.A. Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.
V Praze dne 30.5.2013 · RNDr. Marcela Plesníková
První místo v Pythagoriádě
Žákyně naší školy Anastasiya Zaichenko se umístila v obvodním kole matematické soutěže Pythagoriáda 2013 pro školy Prahy 13 na 1. místě! K tomuto velkému úspěchu srdečně blahopřejeme! Výsledková listina.
3.5.2013 • Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Antifetfest 2013
antifetfest2013 Také v letošním školním roce jsme se přihlásili do soutěže žákovských filmů v rámci soutěže Antifetfest. Náš snímek s názvem Bezceler na Praze 13 zvítězil a postoupil do celopražského kola. Všem tvůrcům gratulujeme. Film můžete shlédnout na našem facebookovém profilu.
2.5.2013 • Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Okresní kolo biologické olympiády
10.4. proběhlo na naší škole okresní kolo biologické olympiády. V konkurenci základních škol a víceletých gymnázií Prahy 5 a Prahy 13 s převahou zvítězila naše žákyně Michaela Trenklerová. Míše moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!
12.4.2013 • Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Nejnovější sportovní úspěchy našich žáků
I v letošním kalendářním roce navázali naši žáci na výborné sportovní úspěchy minulých let.
V krajském kole v basketbalu obsadila děvčata 7. ročníku v rámci Prahy krásné 3. místo.
V turnaji Poháru pražských škol Prahy 13 v přehazované chlapci 4. a 5. tříd vybojovali 2. místo a dívky jak v kategorii 4. a 5. tříd, tak v kategorii 6. a 7. tříd zvítězily a odvezly si poháry vítězů za 1. místa. Starší děvčata zároveň postoupila do krajského finálového kola.
V polovině března se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje neregistrovaných žáků, který byl pořádán sdružením Sport pro všechny. V kategorii mladších žáků 2. – 4. ročníku škola získala krásné 2. místo a starší žáci 7. – 8. ročníku turnaj vyhráli.
Žáci školy se neztratili ani na turnaji ve volejbalu, kde starší děvčata obsadila 3. místo a chlapci 4. místo.
Všem sportovcům školy gratulujeme!
27.3.2013 · Mgr. Miroslav Vaculík, učitel tělesné výchovy
Krásný výsledek v obvodním kole Olympiády z jazyka anglického
Naše žákyně 9. ročníku - Alexandra Protasevičová se umístila na 3. místě v rámci Prahy 13. Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.
21.2.2013 · Mgr. Marcela Pískatá
Vynikající výsledky v matematické olympiádě
Naši žáci Filip Jakub (5.B) a Anastasiya Zaichenko (5.C) dosáhli v obvodním kole matematické olympiády vynikající výsledky. Filip obsadil s plným počtem bodů 1. místo a Anastasiya měla o jeden bod méně, obsadila 3. místo v rámci Prahy 13. V rámci Prahy 5 a Prahy 13 byli pouze 3 žáci, kteří dosáhli na plný počet bodů a 2 žáci, kteří měli o jeden bod méně.
V soutěži se neztratili ani další naši matematici – Andrea Blahovcová (5.A) získala z 18 možných bodů 13, obsadila 9. místo a Lenka Trojanová (5.C) s 12 body místo 10. Mezi 10 prvními žáky 5. tříd Prahy 13 jsou 4 naši žáci, 4 žáci ze sousední školy Fingerova a po jednom z Kuncovy a Bronzové. To vypovídá o vynikající úrovni vyučování matematiky v naší škole.
24.1.2013 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Úspěch v soutěži informačních technologií IT-SLOT
Dne 13.12.2012 proběhlo druhé - závěrečné - kolo soutěže IT-SLOT, pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze 9. Závěrečného kola se zúčastnilo 28 žáků, soutěže celkem se zúčastnilo celkem 2253 žáků ze 123 škol z celé ČR.
Náš žák Nikita Glukhov z 9.A se umístil na skvělém 8. místě. Gratulujeme!
Výsledky zde.
13.12.2012 · Mgr. Jaromír Frič
Znovu úspěch ve filmařské soutěži Antifetfest
Film třídy 9.A Špatné řešení (o šikaně) postoupil z první příčky v Praze 13 do celopražského kola Antifetfestu 2012. Dne 12.6. převzali jeho tvůrci ceny od zástupců Městské části Praha 13 v obřadní místnosti radnice Prahy 13.
13.6.2012 · Jaromír Frič
Úspěch v krajském kole Biologické olympiády
11. května se na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády. V kategorii C soutěžilo 33 žáků zejména z víceletých gymnázií. V této silné konkurenci obsadila vynikající 7. místo Ivana Valkounová z 9.A. Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. Blahopřejeme!
16.5.2012 · RNDr. Marcela Plesníková
Matematický klokan - naši žáci mezi nejlepšími v Praze
V celostátní soutěži „Matematický klokan“, v kategorii „Cvrček“ dosáhli naši žáci: Kateřina Keprtová z 2.B a Jakub Hladík a Martin Tartanov z 3.C plný počet bodů. To znamená, že vyřešili správně všechny příklady a neudělali ani jednu chybu. Soutěže v kategorii Cvrček se v hl.m. Praze zúčastnilo přes 7000 žáků, z toho plný počet bodů dosáhlo 128 žáků, to je necelá 2% soutěžících. Vynikající je, že mezi tak úzkou skupinu nejlepších matematikářů se dostali 3 žáci naší školy. Gratulujeme!
9.5.2012 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Naše škola zvítězila v soutěži o energeticky nejúspornější školu v Praze 13
Vítězem soutěže o energeticky nejúspornější školu v Praze 13 se stala Fakultní základní škola Mezi Školami. Na slavnostním setkání účastníků soutěže 16. dubna to oznámili starosta Prahy 13 David Vodrážka, předseda představenstva ENESA Ivo Slavotínek a předseda představenstva Dalkia Česká republika Zdeněk Duba. Celý článek na stránkách MÚ Prahy 13 ...
Vyhodnocení soutěže ENESA - fotografie.
16.4.2012
Výrazný úspěch v matematické soutěži
Dne 26. března proběhlo na Barrandově (ZŠ Chaplinovo nám.) obvodní kolo velmi známé a populární matematické soutěže Pythagoriáda. Vyslali jsme 6 našich nejlepších žáků ze školního kola a žádný z nich nezklamal!
Všichni se stali úspěšnými řešiteli! Dokonce dva žáci obsadili 1. místo (Doubková Alena, Král Daniel, oba 5.A), dva 6. místo (Křížová Radka z 5.C a Nedvěd Matěj z 5.A), 11. místo (Masopust Robert z 5.C) a 18. místo (Kuhnová Marie z 5.C). Gratulujeme! Zde můžete nahlédnout do výsledkové listiny.
4.4.2012 · Mgr. Jaromír Frič
Výsledky obvodních kol olympiád z chemie, fyziky
Opakovaně vynikl náš žák Jiří Zikán z 9.A, který obsadil v obrovské konkurenci žáků gymnázií 1. místo v obvodním kole chemické olympiády a 3. místo ve fyzikální olympiádě. Nikita Glukhov z 8.A obsadil v chemické olympiádě taktéž skvělé 3. místo.
4.4.2012 · Mgr. Jaromír Frič
Další úspěch ve filmařské soutěži
Třída 8.A se v těchto dnech úspěšně zúčastnila soutěže firmy Panasonic s názvem KWN. Náš tým si zvolil téma ekologie a natočil video s výstižným názvem Úsporná škola, které pojednává o ekologii z pohledu jich samotných.
Žáci týmu z FZŠ Mezi Školami získali cenu za nejlepší střih. Jako odměna pro zúčastněné týmy pak byla exkurze do TV Nova a poučné povídání od porotce soutěže a slavného kameramana Vladimíra Smutného. Film můžete shlédnout zde.
26.3.2012 · Marek Panocha
Hudební soutěž DOREMIFA
Žáci naší školy byli velmi úspěšní v hudební amatérské soutěži Doremifa konané ve dnech 13.a 14.3. na radnici Prahy 13 a ve Spolkovém domě.
Získali:
4x 1.místo: Adriana Pískatá (1.C)- klavír, Katka Keprtová (2.B)- flétna, Klára Boučková (3.A)- zpěv, Katka Krulišová (5.A)- klavír;
4x 2.místo: Alena Janoušková (2.A)- zpěv, Anna Černohorská a Tereza Trégnerová (3.A)- duo flétna, Vojta Keprta (4.B)- flétna, Anežka Bušková (5.A)- klavír;
1x 3.místo: Ema Ladianská (1.A)- zpěv
Pěvecký sbor Klíček byl velmi pochválen a získal 2.místo s oceněním za muzikální projev. Flétnový soubor Notečka (v oslabení) obdržel rovněž krásné 2.místo.
Všem vítězům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.
21.3.2012 · Alena Panochová- sbormistr, dirigent
Úspěch v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce
Tomáš Hogia, žák 9.A, se dne 22.2. 2012 zúčastnil obvodního kola olympiády v anglickém jazyce, kterou pořádá DDM Praha 5. Mezi dvaceti třemi soutěžícími ze škol Prahy 13 vybojoval krásné čtvrté místo. Tomášovi gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.
23.2.2012 · Mgr. Marcela Pískatá
Úspěch v dějepisné olympiádě
plakát Naši žáci Adam Smrekovský z 9.B a Ivana Valkounová z 9.A zaznamenali vynikající úspěch v obvodním kole dějepisné olympiády. V rámci škol Prahy 13 obsadili 2. a 3. místo, před nimi se umístila jen jedna žákyně z Kuncovy, za nimi žáci všech ostatních škol, včetně gymnázia. Adam docílil 57 bodů a Ivana 56 bodů z možných 60.
Oba potvrdili v této celostátní soutěži vyhlašované ministerstvem školství kvalitu vyučování v naší škole. Ocenění patří samozřejmě i jejich učitelce, Mgr. Kateřině Pavezové. Výsledková listina.
2.2.2012 · Petr Vodsloň, ředitel školy
Skvělý úspěch v soutěži informačních technologií IT-SLOT
Dne 13.12.2011 proběhlo druhé - závěrečné - kolo soutěže IT-SLOT, pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze 9. Závěrečného kola se zúčastnilo 30 žáků, soutěže celkem se zúčastnilo celkem 1560 žáků ze 110 škol z celé ČR.
Na 1. místě se umístil (stejně jako v 1. kole) žák naší školy Jiří Zikán (9.A). Gratulujeme!
Výsledky zde.
13.12.2011 · Mgr. Jaromír Frič
Florbalisté opět bodovali
Výrazného úspěchu ve florbalovém turnaji škol Prahy 13 dosáhli chlapci 6. - 7. tříd, kteří obsadili vynikající 1. místo. Dívky a chlapci z 8. a 9. tříd obsadili výborné 2. místo. Gratulujeme!
2.12.2011 · Mgr. Ivana Hamplová
Úspěch v soutěži informačních technologií IT-SLOT
Dne 16.11.2011 proběhlo 1. kolo 2. ročníku soutěže IT-SLOT pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze 9. Zúčastnilo se jej celkem 1560 žáků ze 110 škol.
Na 1. místě se umístil žák naší školy Jiří Zikán (9.A), který postupuje do 2. kola soutěže. Zopakoval tak loňský úspěch. Jiřímu budeme držet palce ve 2. kole, které proběhne 13.12.2011. Výsledky zde.
16.11.2011 · Mgr. Jaromír Frič
Turnaj škol Prahy 13 ve stolním tenisu
19. října se konal turnaj škol Prahy 13 ve stolním tenisu.
Naši školu velmi úspěšně reprezentovali chlapci ze 7.A Marek Hampl, Zdeněk Dryák a Vigen Gharibyan, kteří získali vynikající stříbrnou medaili. Gratulujeme!
31.10.2011 · Mgr. Libuše Tumová
Přespolní běh
21.9.2011 se uskutečnilo základní kolo soutěží Poprask v přespolním běhu. Družstvo dívek ze 6. a 7. tříd se umístilo na vynikajícím 1. místě a postupuje do obvodního kola. Gratulujeme Elišce Žílové, Míše Pánkové, Natálce Nájemníkové, Báře Stříteské a Frederice Kuczerové.
26.9.2011 · Ivana Hamplová
Národní turnaj – Košík plný rozumu
Košík Košík Košík 27.5. 2011 se uskutečnilo pod záštitou ministra zemědělství Ing. Ivana Fuksy národní kolo deskové hry – Košík plný rozumu. V národním kole nás reprezentovali dva žáci Jan Kobza z 5.A - vítěz celopražského kola 5. tříd a Robert Masopust ze 4.C – vítěz celopražského kola 4. tříd.
Oba naši žáci v národním kole zvítězili! Kromě pěkných cen a zážitků vyhráli pro všechny své spolužáky a kamarády z 1. stupně zajímavý program věnovaný třídění a recyklaci odpadu Tonda Obal na cestách rozšířený o doprovodné atrakce – závody na koloběžkách, skákání v pytlích, maxi domino….Tato akce proběhne na školním hřišti 29.6.2011 a 9.9.2011.
Dále pak vzdělávací program pro celý 1. stupeň - Zdravá 5, kdy pro žáky jsou připravené zajímavé pracovní sešity, hry a soutěže, ochutnávky ovoce a zeleniny a samozřejmě zdravé svačinky. Vítězům gratulujeme a děkujeme za všechny žáky 1. stupně za zajímavé výhry v podobě atraktivních vzdělávacích programů. Výsledková listina zde (.pdf)
1.6.2011 · PaeDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Unikátní sportovní úspěch!
Velkou radost všem připravilo družstvo dívek ze 4. a 5. tříd, které v soutěži ve vybíjené - Prevetan cup 2011 získalo 1. místo v krajském kole a postupuje tedy do kola celostátního, které se uskuteční začátkem června. Všem reprezentantkám gratulujeme a držíme palce.
23.5.2011 · Mgr. Ivana Hamplová
SOUTĚŽENÍ - FINÁLE
Klíček Klíček Klíček Poslední jarní soutěž pro náš sbor Klíček dne 16.4. dopadla nejlépe ze všech. Tolik jsme se snažili a toužili po lepším ocenění, než před týdnem, že se nám to povedlo.
Vůbec nevadilo, že polovina sboru byla na škole v přírodě, výkon byl zdařilý. Byli jsme pochváleni porotou, i když stále je co zlepšovat. Srdečně gratulujeme! Malá oslava určitě neuškodí.
17.4.2011 · Alena Panochová- sbormistr, Marta Ptáčková- klavír
Hudební soutěž Doremifa na 13 (8.a 10.3.)
Klíček Klíček Klíček Klíček V 6. ročníku této soutěže naše škola opět bodovala! V první části soutěže jednotlivců jsme získali 3x první a 4x druhé místo:

Alenka Janoušková 1.A (zpěv) -1.místo, Linda Tranová 5.B (klavír) - 1.místo, Míša Horáková 8.A (zpěv) - 1.místo, Martina Doubková 1.A (flétna) - 2.místo, Bára Smrčková 2.A (zpěv) - 2.místo, Bára Vaculíková 4.B (zpěv) - 2.místo, Vojta Keprta 3.B (flétna) - 2.místo .
V druhé části soutěžily sbory a kapely. Naše Notečka (ve složení Vojta Marek 1.B, Alenka Doubková 4.A, Maruška Kúhnová 4.C, Natálka Nájemníková 5.A, Anička Kumpoštová 5.A -altová flétna) vybojovala skvělé 1.místo, Pěvecký sbor Klíček se nemohl nechat zahanbit. Umístil se také jako 1.! V kytarových kapelách získal náš Matěj Žilina z 5.B se svojí skupinou 3.místo.
Všem účinkujícím srdečně gratuluji a těším se na další úspěšné soutěže, kterých nás čeká ještě několik.
10.3.2011 · Alena Panochová - dirigent a sbormistr
Žák ZŠ Mezi Školami Filip Pískatý mistrem ČR v halovém inline bruslení
piskaty Žák naší školy F.P. je od září 2008 aktivním členem oddílu kolečkového rychlobruslení KSBM Praha ( pod DDM Modřany).
Tento oddíl sdružuje cca 40 členů od 4 do 18 let, kteří pravidelně 3x-4x týdně trénují. Pro zimní halovou sezónu využívají jednu z krytých hal výstaviště v Letňanech ...celý článek.
1.3.2011 · Ivana Hamplová
Proběhlo obvodní kolo olympiády v německém jazyce
Dne 9.2.2011 proběhlo obvodní kolo olympiády v německém jazyce. Žákyně třídy 7.A. Adéla Košťálková obsadila pěkné 4. místo. Blahopřejeme!
14.2.2011
Další úspěch v soutěži informačních technologií IT-SLOT
Dne 15.12.2010 proběhlo 2. kolo soutěže IT-SLOT na Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze 9. Žák naší školy Jiří Zikán z 8.A se umístil na skvělém 4. místě ze 30 finalistů. Připomínám, že soutěž měla 2 kola, přičemž v 1. kole byl Jiří Zikán na 1. místě ze 703 soutěžících. Blahopřejeme! Výsledková listina zde.
15.12.2010 · Jaromír Frič
Florbalový turnaj ORION CUP
V listopadu uspořádala naše škola florbalový turnaj pro Prahu 13 s názvem ORION CUP. Účast 41 družstev v pěti kategoriích. Naši žáci dosáhli vynikajících výsledků.
6.-7. D 6. místo, 8.-9. D 3. místo, 4.-5.CH 1. místo, 6.-7. CH 1. místo, 8.-9. CH 1. místo.
Všechna chlapecká družstva své kategorie vyhrála a chlapci postoupili na krajskou soutěž, která se uskuteční v lednu 2011.
14.12.2010 · Mgr. Miroslav Vaculík
Úspěch v soutěži informačních technologií IT-SLOT
Dne 23.11.2010 proběhlo 1. kolo soutěže IT-SLOT pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze 9. Zúčastnilo se jej celkem 703 žáků z Prahy a Středočeského kraje.
Na skvělém 1. místě se umístil žák naší školy Jiří Zikán (8.A), který postupuje do 2. kola soutěže. Slušného umístění dosáhli i dva jeho spolužáci - Boby Tran (41. místo) a Jan Kuběna (101. místo.).
24.11.2010 · Jaromír Frič
Zatmění měsíce na Antifetfestu
Film 9.B Zatmění měsíce postoupil z první příčky v Praze 13 do celopražského kola Antifetfestu 2010 a ani tady nezůstal bez ocenění poroty. V kategorii základních škol jsem získali třetí místo a naši žáci si krom pocitu úspěchu odnesli i ceny v hodnotě 14 tisíc korun. Navázali jsme tak na loňský úspěch filmu Na dně. Pokud jste film Zatmění měsíce Gambelo studia ještě neviděli, můžete se na něj podívat na následujících stránkách http://rs.antifetfest.cz/snimky-2010.
17.6.2010 · Kateřina Pavezová
Slovem i obrazem z Butovického zvonečku
Butovický zvoneček 11.ročník soutěže Butovický zvoneček v sólovém zpěvu proběhl ve dnech 12.-14.4.2010 na radnici Prahy 13. Z naší školy byli tito zástupci: 1.tř.- Bára Smrčková (až se zbaví trémy, je nadějným favoritem), 2.tř.- Lenka Trojanová, 3.tř.- Sarah Thomková a Bára Vaculíková, 4.tř.- Anička Kováčová, 5.tř.- Nikita Hudcová, 7.tř.- Míša Horáková.
Děvčata opravdu pilně trénovala v každé volné chvilce, na soutěž šla dobře připravena. Konkurence byla velmi vysoká, soutěžící byli vyrovnaní a porota měla těžkou práci s hodnocením. Nakonec se umístila pouze Míša Horáková (3.místo) s písní Život je jen náhoda. I tak všem gratulujeme za snahu a odvahu. Prohlédněte si fotografie.
27.4.2010 · Alena Panochová- klavírní doprovod
Proběhla hudební soutěž DOREMIFA
Klíček a notečka Klíček Dne 17.3. proběhla pod patronací DDM Stodůlky hudební amatérská soutěž DOREMIFA. Soutěžilo se v několika kategoriích, naše škola měla široké zastoupení.
Soubory: Pěvecký sbor Klíček obdržel 2.místo, flétnový soubor Notečka 3.místo. Sólový zpěv: Bára Smrčková z 1.A- 1.místo, Bára Vaculíková ze 3.B.- 1.místo, Míša Horáková ze 7.B- 1.místo. Sólový klavír: Katka Krulišová ze 3.A- 1.místo, Anežka Bušková ze 3.A- 2.místo, Filip Pískatý ze 3.B- 2.místo, Katka Cvrčková ze 4.B- 3.místo, Linda Tranová ze 4.B- 3.místo.
Všem našim skvělým muzikantům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy!
22.3.2010 · Alena Panochová
Olympiáda v anglickém jazyce
Opět jsme byli úspěšní. Tomáš Rýdl z 9.A reprezentoval v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce velmi dobře naši školu. Obsadil výborné 2. místo. Gratulujeme!
18.2.2010 · Ivana Hamplová
FZŠ Mezi Školami v České knize rekordů!
Zeman a Frič Česká kniha rekordů Česká kniha rekordů Když se řekne Ekoslunovrat, vzpomeneme lodě z plastových lahví, které již pravidelně brázdí červnové vody horního rybníka v Centrálním parku. V této ekologické soutěži naše loď již vyhrála dvakrát ( v roce 2008 a 2009). Loď z roku 2008 se dokonce dostala díky množství použitých lahví (1217 kusů) do České knihy rekordů. Dne 8.2.2010 obdržel učitel Jaromír Frič (zástupce konstrukčního týmu naší školy) tuto knihu darem od místostarosty MČ Prahy 13 Petra Zemana. A těšíme se na další ročník Ekoslunovratu, měl by stát za to! Vzpomínka na Ekoslunovrat 2008 a vítěznou loď v naší galerii... a navíc k tomu vzpomínka na rok 2008 a vítěznou loď v médiích...
8.2.2010 · Ivana Hamplová, foto(1) Bohdan Pardubický
Olympiáda v německém jazyce - obvodní kolo
Výsledky našich žákyň v obvodník kole olympiády v Nj: Kategorie žáků 6.-7. tříd: 2. místo Jana Savchenko; kategorie žáků 8.-9. tříd: 1. místo Luna Cantillo
8.2.2010 · Miroslava Novotná
Dějepisná olympiáda - vítězství v obvodním kole Prahy 13
pořadíjménoškola
1. Luna Cantillo FZŠ Mezi Školami
2. Anna Kudynová ZŠ Mládí
3. Vojtěch Círus FZŠ Brdičkova
10. Daniel Knol FZŠ Mezi školami
Školní kolo dějepisné olympiády ukázalo, že všichni přihlášení žáci se na soutěž pečlivě připravili. Chválíme a děkujeme jim za skvělou práci (Luna Cantillo, Daniel Knol, Zuzana Dudlová, Eda Němeček). Bohužel, do obvodního kola P13 mohli postoupit jen dva. I v obvodním kole se ukázalo, že naši žáci mohou svými vědomostmi směle konkurovat dětem z gymnázií. Do krajského kola z prvního místa postupuje Luna Cantillo.
1.2.2010 · Kateřina Pavezová
Proběhlo obvodní kolo chemické olympiády
pořadíjménoškola
1. Cantillo Luna FZŠ Mezi Školami
2. Kukrálová Martina G Nad Kavalírkou
3. Beneš Filip ZŠ Kuncova
Okresní kolo (Praha 5 + Praha 13, kategorie D) 46. ročníku chemické olympiády proběhlo ve středu 20. ledna 2010 na FZŠ Mezi Školami. Bylo zaměřeno na zkoumání vlastností prvků. Žákyně 9. ročníku naší školy Luna Cantillo obsadila ve velké konkurenci (včetně žáků gymnázií) vynikající 1. místo. Všem blahopřejeme!
24.1.2010 · Helena Suchá
Ekoslunovrat 2009
V pátek 19.6.2009 proběhla tradiční soutěž ve stavbě plavidel z PET lahví Ekonslunovrat 2009, pořádaná Městskou částí Praha 13. Uskutečnila se na horní retenční nádrži v Centrálním parku. Letos šlo o rychlostní závod. Stejně jako loni vyhrála loď, postavená žáky naší školy! Prohlédněte si fotografie.
19.6.2009 · Jaromír Frič
Film o šikaně "Na dně" úspěšný!
Žáci 9.A Michal Trusina, Vojtěch Kumpošt a další natočili amatérský film Na dně o šikaně. Účastní se s ním soutěže Antifetfest 2009.
Můžete jej shlédnout na odkazu http://www.antifetfest.cz/hlasovani.html. Film slavil první velký úspěch - vyhrál v konkurenci dalších čtyř filmů na Praze 13. A vůbec nezapadl ani v celopražském finále 17. června v kině Světozor, kde skončil na skvělém druhém místě.
17.6.2009 · Jaromír Frič
POPRASK - Pohár pražských škol 2008/2009
Naše škola dosáhla i letos obrovského úspěchu v Poháru pražských škol - skončila na 1. místě! Podrobnosti: MDDM 13 -soutěže ZŠ - výsledky za školní rok 2008/2009
25.6.2009 · Ivana Hamplová
Úspěch ve florbalovém turnaji
Ve dnech 9. - 11. prosince 2008 proběhl tradiční florbalový turnaj školních družstev v tělocvičnách FZŠ Mezi Školami. K velké radosti trenérů domácích družstev pobrali "meziškoláci" téměř všechny zlaté medaile - v kategorii chlapců 4. -5. tříd, 6. -7. tříd , 8.-9. tříd a dívčí kategorii 6.-7. tříd.
Těšíme se, že i ostatní soutěže přinesou takový významný úspěch.
12.12.2008 · Ivana Hamplová
Vítězství v Malém i Velkém poháru Prahy 13
Ve školním roce 2007/08 jsme navázali na vynikající úspěchy z minulého školního roku a zvítězili tentokrát v Malém i Velkém poháru Prahy 13. Na vítězství se podílelo celkem 120 žáků naší školy, všem byla udělena na závěr školního roku pochvala ředitele školy. Gratulujeme!!!
POPRASK - Pohár pražských škol - výsledky š.r. 2007/2008

3.9.2008 · Miroslav Vaculík
Vítězství v Poháru pražských škol Prahy 13 je naše!
Naše škola obsadila ve Velkém poháru Prahy 13 1. místo a v Malém poháru Prahy 13 2. místo.
Dne 26.6. proběhlo slavnostní předání pohárů a diplomů v zasedacím sále Radnice Prahy 13. ...podrobnosti zde
28.6.2007 · Ivana Hamplová
Tělocvik s poslanci Parlamentu ČR
V pátek 2. března se stala pro žáky 7. tříd (chlapce) těžko uvěřitelná věc. Hodiny tělesné výchovy se s nimi zúčastnili poslanci Parlamentu ČR pánové Daniel Petruška (ODS) a Zdeněk Škromach (ČSSD). Poslanci nastoupili do hodiny v tělovýchovném úboru, byli zařazeni jako běžní žáci a také tak bylo s nimi zacházeno......pokračování.

5.3.2007 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Vynikající úspěch mladých florbalistů
Florbalisté - chlapci ze 6. a 7. tříd zvítězili v obvodním kole Poháru pražských škol Prahy 13 a postoupili do městského kola. Tam v ostré konkurenci postoupili do nejužšího finále a obsadili vynikající 4. místo! Získali sice nepopulární „bramborovou medaili“, ale být 4. v rámci konkurence všech škol v Praze, včetně sportovních, to je vynikající úspěch! Gratulujeme žákům: Saša Petrovič, Nikola Pokoj, Marek Kadlec, Michal Trusina, Martin Knoblau, Lukáš Nepraš, Lukáš Bartoníček, Dominik Zíma, Jakub Kadeřávek, Martin Kotlík, David Šach, Jáchym Novotný, Radek Sadílek a Kristián Komendar a jejich trenérovi a učiteli tělesné výchovy Mirku Vaculíkovi!
Na základě dlouhodobých úspěchů ve florbalu jsme se rozhodli otevřít od 1. září 2007 jednu 6. třídu jako sportovní se zaměřením na florbal chlapců i dívek.
19.2.2007 · Miroslav Vaculík
2. místo ve volejbalu dívek
Naše dívky z 8. a 9. tříd obsadily krásné 2. místo v obvodním kole Prahy 13 Poháru pražských škol. Na tomto úspěchu se podílely žákyně: Klára Červená, Barbora Bočková, Zuzana Küblová, Anna Kruglová, Andrea Jindrová, Michaela Šomková a Erika Kučerová. Poděkování za vzornou reprezentaci školy patří jim i jejich učitelce a trenérce, paní Libuši Tumové. Gratulujeme!
19.2.2007 · Miroslav Vaculík
Vynikající umístění našich žáků
1. místo v matematické olympiádě!
Náš žák Daniel Samek z 9.B vyhrál obvodní kolo matematické olympiády. Získal plný počet bodů! Takového výsledku dosáhlo pouze několik studentů odpovídajícího ročníku gymnázií z Prahy 5 a Prahy 13.
1. místo v chemické olympiádě! Daniel Samek zopakoval svoje 1. místo z matematické olympiády a zvítězil v rámci Prahy 5 a Prahy 13 i v chemické olympiádě. Tentokrát nedal šanci ani studentům gymnázií a nad druhým a třetím soutěžícím, žákyněmi gymnázia Heyrovského, zvítězil o 9 bodů!
Daniel Samek postupuje v obou soutěžích do pražského kola. Gratulujeme a přejeme mu úspěch!!!
3. místo v olympiádě v německém jazyce
3. místo v obvodním kole ve své kategorii (základních ne-jazykových škol) v rámci Prahy 5 a Prahy 13 obsadila žákyně naší školy Sandra Dědečková z 9.A. Vzhledem k tomu, že první místo nebylo uděleno, byla v pořadí 2. Gratulujeme!
3. místo v dějepisné olympiádě
3. místo v dějepisné olympiádě v rámci základních škol a gymnázií Prahy 13 obsadila naše žákyně Hana Keményová a postupuje do pražského kola. Gratulujeme!
9.2.2007 · Ivana Hamplová
O starostovu vánočku
Pondělí 4. prosince 2006 nám přineslo pokračování loňské , velmi úspěšné akce O ředitelskou vánočku. Tentokrát byl pozván starosta Městské části Praha 13 Ing. David Vodrážka a soutěž se proto může od tohoto dne nazývat O starostovu vánočku...pokračování.

5.12.2006 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
CZECH PRESS FOTO Cena dětí 2006
V sobotu 7.10.2006 jsme se staly členkami dětské poroty, která pro letošní Czech Press Photo pomáhala vybírat nejlepší fotografii pro Cenu dětí UNICEF. Setkání se uskutečnilo v nádherných prostorách Rezidence pražského primátora v Praze 1 na Mariánském náměstí. Celá odpolední akce proběhla ve velmi přátelském prostředí, také jsme při konverzaci se zahraničními porotci vyzkoušely znalosti z anglického jazyka. Moc se těšíme na příští setkání.

30.10.2006 · Stefani Kecman a Nataša Izič, žákyně 6.B