rychlý přístup:  Zápis · Lyžařský kurz · Pro deváťáky · Fotogalerie · Rozvrhy · Předměty · Jídelníček
Strom přání
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Pedagogické fakulty UK
Praha 13, Mezi Školami 2322
158 00 Praha 5 - Nové Butovice
tel: 251 613 247
tel/fax: 251 619 150
reditel(zavinac)fzsmeziskolami.cz
kancelar(zav)fzsmeziskolami.cz
fb
Sportovní klub Aktis Praha
Integrační centrum Praha
Školní bufet provozuje společnost Pohoda o.s., provozovatel mléčného baru Bílá vrána Happy Snack
http://www.detizdravipraha.cz
nová budova pro 1. stupeň, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou multimediálních laboratoří, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou tělocvičen, poklepem zvětšíte
první stupeň
ještě jednou první stupeň
na druhém stupni
biologický kroužek - králíci, potkani, činčily, křečci, morčata, rybičky, papoušci, chameleon, ...
jídelna, poklepem zvětšíte
na lyžařském kursu v Postalmu (Rakousko), poklepem zvětšíte
paleontologická vycházka (Prokopské údolí, lom Mušlovka), poklepem zvětšíte
v Radotínském údolí na poznávacím výletě, poklepem zvětšíte
nález hlavonožců na paleontologickém výletě (Prokopské údolí, Kovářovic mez), poklepem zvětšíte
v přírodě chutná, poklepem zvětšíte
FZŠ Pedagogické fakulty UK
Praha 13, Mezi Školami 2322, Praha 5 - Nové Butovice
Archiv - aktuality, akce ve šk. roce 2014/2015
les 2015
Upravujeme prostory na nový školní rok
kuchyn dilna Ne všechny úpravy prostor školy si vyžádají práci firem a vysoké náklady. Někdy stačí vrtačka, pila, materiál z hobby marketů, šikovné ruce a motivace.
Na příští školní rok svépomocí upravujeme cvičný byt, do výklenků zabudujeme police pro uložení nádobí. Z několik let nevyžívané školní dílny zřizujeme svépomocí výtvarný ateliér. Obě akce s minimálními náklady a maximálním úsilí všech zúčastněných.
16.6.2015 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Prázdninový kurz českého jazyka
Kurz proběhne ve FZŠ Mezi Školami (v hlavní budově) od 17.8.2015 – 28.8.2015 vždy od pondělí do pátku. Podrobnosti a přihlášku naleznete zde (.pdf).
16.6.2015 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Termíny konce vyučovacího období školního roku 2014/15
Termíny konce vyučovacího období školního roku 2014/15 naleznete zde (.pdf).
10.6.2015 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Školní výlet PĚNČÍN a okolí
pencin 2.6. vyrazily naše třídy 1.B a 2.B na výlet do vzdálenějšího Pěnčína v předhůří Jizerských hor. Očekával nás zde bohatý program, kde hlavní byla prohlídka kozí farmy s dalšími hospodářskými zvířaty a ochutnávka nejrůznějších sýrů, jogurtů či klobás (vše v BIO kvalitě) a dále podrobné seznámení s výrobou korálků a celkovou historií sklářství.
Každý si navlékl svůj náramek a mohl zakoupit mnoho dalších drobností. Téměř hodinová projížďka vláčkem byla milým zpestřením a krásným pokoukáním po vzdálených horách. (např. Ještědu). Děti přijely nadšené.
2.6.2015 · Alena Panochová, Jarmila Králová
Do nového školního roku se dvěma 6. třídami
Jedna z neznámých pro příští školní rok se sama vyřešila – po přijímacím a odvolacím řízení do víceletých gymnázií víme, že z našich letošních 74 páťáků bude pokračovat ve studiu na gymnáziu celkem 17 žáků. Spolu se dvěma žáky, kteří se na konci letošního roku stěhují, se nám sníží počet žáků v ročníku na 55, což už jasně směřuje ke dvěma třídám s 27 a 28 žáky.
Bohužel budeme muset zklamat rodiče dalších 3 žáků, kteří k nám chtěli převést svoje děti, ale počet žáků v budoucím 6. ročníku už nechceme zvyšovat. Jsme přesvědčeni, že 58 žáků by bylo na dvě třídy moc a na tři třídy málo. V šestých třídách budou třídními učitelkami paní Mgr. Libuše Tumová a paní Mgr. Marcela Pískatá.
30.5.2015 • PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Exkurze tříd 1.B a 2.B
klicek 2015 klicek 2015 V minulém týdnu naše třídy 1.B a 2.B navštívily středověkou vesničku Botanicus. Děti se seznámily s historickými řemesly- např. s ruční výrobou papíru, svíček, rýžováním zlata, drátenickým uměním či výrobou provazů.
Obě třídy vyzkoušely na vlastní kůži starodávnou těžkou práci a náramně si to užily za nádherného slunečného počasí.
21.5.2015 · Alena Panochová, Jarmila Králová
Pythagoriáda – úspěchy našich žáků.
V tomto týdnu se uskutečnilo obvodní kolo v matematické soutěži škol – Pythagoriáda. Významných úspěchů dosáhli zejména naši žáci 5. tříd, a to konkrétně 5.B a 5.C. V konkurenci žáků ostatních škol získali 2. místa za 14 bodů z 15 maximálních žákyně Vu Thuy z 5.B a žák Filip Taschner z 5.C, o jeden bod za nimi zůstali žáci Petr Kuhn a Anastasiya Shavgaleeva, oba z 5.C, mezi úspěšnými řešiteli (limit 9 bodů) jsou i Kateřina Tichonová a Jan Jindrák z 5.B.
Z žáků 2. stupně je třeba vyzdvihnout výkon žákyně 8.B Zlatuše Nekolové, která získala 7 bodů a žáka 7.B Michala Algera rovněž se sedmi body. Oba se v rámci Prahy 5 a 13 umístili kolem 15. místa. Děkujeme i ostatním žákům, kteří v Pythagoriádě reprezentovali naši školu.
15.5.2015 • PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Škola v přírodě v obrazech
V termínu 26.-30.5.2015 vyrazily do školy v přírodě třídy 4.B a 5.C. Bohatý program v okolí útulného penziónu Kozel ve Vrchlabí zaznamenaly fotoaparátem paní učitelky a vychovatelé.
Penzión Kozel - 1.díl...
Penzión Kozel - 2.díl...
Penzión Kozel - 3.díl...
Penzión Kozel - 4.díl...
Penzión Kozel - 5.díl...
Penzión Kozel - 6.díl...
Penzión Kozel - 7.díl...
11.5.2015 • Mgr. Jana Vávrová
KLÍČEK s NOTEČKOU si užili festivalu
O víkendu 24.-26.4.naše hudební soubory vyrazily do Lomnice nad Popelkou na festival Lomnické hudební jaro. Bylo zde kolem 1000 účastníků, program hodně náročný. Naštěstí nám přálo počasí a veškeré přesuny po městě proběhly ve slunci.
Vlastní vystoupení můžeme jen pochválit. Dostalo se nám velkého ocenění a uznání. Klíček je “na to zvyklý”, ale Notečka si vysloužila ohromný obdiv od samotného předsedy poroty. Děti zahrály s naprostou jistotou a elegancí, překvapily samotnou dirigentku. Pak jsme si ještě užili báječné odpoledne a slavnostní večírek s přípitkem. Na rozhlednu se vydáme příště.
Dětem tentokrát patří velká pochvala za skvělou reprezentaci: ne jen výborný výkon na jevišti, ale i klidné a poslušné chování. Zároveň patří dík paní Hance Janouškové, která nám po celý víkend ve všem nezištně pomáhala.
Obrázky z akce v naší fotogalerii...
5.5.2015 • Alena Panochová- sbormistr, dirigent
Antifetfest 2015
Podpořte vaše spolužáky a hlasujte pro jejich video v rámci soutěže Antifetfest 2015 - snímek se jmenuje DigiTeam - Drogová Beznaděj a najdete ho jako předposlední na stránce Emotikona smile - díky, díky, díky za hlasy.
http://rs.antifetfest.cz/snimky-2015.
5.5.2015 · Mgr. Petr Kubička
Celopražská soutěž Bubblestar
27.4. proběhla v Horních Měcholupech soutěž v sólovém zpěvu. Naše žákyně 5.A se po delším váhání přihlásila a udělala dobře. V kategorii 5.-7.tříd se z 31 účastníků probojovala až do první pětice a postupuje na slavnostní závěrečný koncert 10.5.od 18 hodin, na který jste srdečně zváni! (místo konání bude upřesněno)
3.5.2015 · Alena Panochová- učitelka HV
Škola v přírodě
Třídy 1.A,1.C,D,4.A dorazily do školy v přírodě ve Zderazi v pořádku.
25.4.2015 · Helena Batelková
BUTOVICKÝ ZVONEČEK 2015
klicek 2015 klicek 2015 Letošní- již 16. ročník tradiční soutěže Prahy 13 v sólovém zpěvu byl pro naši školu úspěšný. Ze 7 soutěžících jsme obsadili čtyři místa:
2.místo: Sofija Halilovič ze 3.C a Alena Janoušková z 5.A
3. místo: Madlenka Nemšovská z 1.D a Bára Smrčková ze 6.A . Jolana Tartier (3.D), Eleonora Ilkov (2.B) a Petr Karel Jedlička (1.B) zůstali bez umístění, ale výkon podali též skvělý. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
16.4.2015 · PaedDr.Alena Panochová – učitelka HV
DůLEŽITÁ INFORMACE PRO ŽÁKY, KTEŘÍ JEDOU NA ZÁJEZD DO ANGLIE!
1. Prosím o kontrolu platnosti cestovních dokladů (pasu)!
2. V pasech zjistěte, jakou mají děti národnost.
Pokud je národnost jiná než česká, prosím o přinesení pasu do školy včetně průkazové fotografie.
Tyto doklady žáci přinesou do kabinetu AJ - 16.4. (pas jim bude na místě vrácen. Jakékoliv informace prosím prostřednictvím emailové adresy.
14.4.2015 · Mgr. Marcela Pískatá
KLÍČEK I LETOS OBHÁJIL LOŇSKÉ ZLATO
klicek 2015 V neděli 29.3. na XXV. ročníku krajského kola postupové přehlídky školních pěveckých sborů náš DPS Klíček obdržel zlaté pásmo a obhájil své loňské vítězství.
Děkuji všem účinkujícím dětem, které se velmi snažily- zejména našim prvňáčkům, a taktéž rodičům, kteří byli nuceni vstávat díky posunu času o hodinu dřív a své dítko vypravit. Bez jejich velké podpory bychom se neobešli.
6.4.2015 · PaedDr.Alena Panochová, sbormistr
pozvanka
pozvanka
19.3.2015 · PaedDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Výsledky okresního kola Matematické olympiády 5. tříd
Okresního kola Matematické olympiády (64.ročník), které proběhlo 21.1.2015 na ZŠ Barrandov se zúčastnili i žáci naší školy. V silné konkurenci dopadli skvěle - žák PETR KÜHN obsadil 1. místo, další žáci dosáhli též výborných výsledků. Můžete nahlédnout do výsledkové listiny.
Výsledková listina (.pdf).
2.2.2015 · Mgr. Jaromír Frič
Lyžařský kurz
Vážení rodiče, informativní schůzka k lyžařskému kurzu se uskuteční 9. února v 15.45 hod. v učebně č. 223 - zeměpis.
Doplatek za lyžařský kurz je nutné zaplatit na účet školy do 18. února 2015. Nezapomeňte, prosím,uvést identifikační kód žáka.
23.1.2015 · L. Tumová, vedoucí LK
KLÍČEK A NOTEČKA V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE

Naše hudební soubory měly před Vánocemi napilno tak jako všichni muzikanti. Pilně jsme trénovali celý podzim a v prosinci už jen rozdávali radost svými melodiemi. Jako první vystoupení byly školní Vánoční slavnosti. Hned po nich 11.12. jsme prožili naše nejhezčí vystoupení roku Vánoční koncert na radnici MČ Prahy 13. Poprvé za celou dobu naší existence jsme však nevystupovali v atriu radnice ale v obřadní síni.
V sobotu 13.12. jsme se prošli ke Spolku pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí. Již 5 sezon zde účinkujeme v programu Světlo z Betléma. Děti si tu pak vyrobily svíčky, zdobily perníčky, jablíčka a ochutnaly staročeského kubu. 15.12. jsme potěšili seniory v jejich Domově na Praze 6 a 17. 12. jsme se připojili ke Zpívání v metru ve stanici Vltavská s překrásnou akustikou.
S adventem jsme se rozloučili již tradičním Tříkrálovým vystoupením v Domě seniorů Prahy 13 Lukáš. I přes dlouhé prázdniny se vystoupení povedlo.
Protože jsme hudebníci, neplatí pro nás slova vánoční písně “máme na rok na klid nárok zas až do vánoc” a již nyní začínáme zkoušet jarní repertoár na soutěže, svátky a možná i festival mimo Prahu. Obrázky z akcí v naší fotogalerii...
13.1.2015 · PaedDr.Alena Panochová, sbormistr a dirigent
zápis 2015
Konec platnosti papírových karet Happysnack k 31.12.2014
K 31.12. 2014 bude ukončena platnost všech stávajících papírových karet. Platné budou pouze nové plastové karty s číselnou řadou od 1240000(0).
Doporučujeme dočerpat kredity na papírových kartách do 31.12.2014 nebo si nechat převést zůstatky na novou plastovou kartu. Rodiče mohou zasílat žádosti o bezplatný převod s uvedením čísel obou karet na email info@happysnack.cz. Po 31.12.2014 umožníme převod ještě po dobu 3 měsíců, tj. do 31.3.2015.
10.12.2014 · Zdenka Dlouhá, hospodářka školy
Vánoční florbalový turnaj
5.12. se naše škola zúčastnila florbalového turnaje v hale x3m Aréna Barrandov. 25 žáků bylo rozděleno do čtyř týmů. V kategorii 2.-4. ročníků získal A-tým 3. místo (přivezl pohár), B-tým 7. místo.
V kategorii 5.-7. ročníků obsadil A-tým 4. místo, B-tým 6. místo. Blahopřejeme!
8.12.2014 · Mgr. Miroslav Vaculík
Sportovní úspěchy ve FZŠ Mezi Školami
V listopadu uspořádala naše škola florbalový turnaj POPRASK PRAHA 13. Zúčastnilo se celkem 44 týmů ze základních škol a gymnázia z Prahy 13, což bylo téměř 350 dívek a chlapců.
Naše škola slavila velké úspěchy. Dívky z 6. a 7. tříd obsadily 1. místo, stejně tak i dívky z 8. a 9. tříd. Ani chlapci nezůstali pozadu, 4. a 5. třídy obsadily 1. místo, stejně i chlapci z 8. a 9. třídy. Všechny čtyři týmy postupují do celopražského finále.
Gratulovat můžeme i chlapcům z 6. a 7. třídy, kteří byli ve velké konkurenci šestí.
Basketbalová reprezentace děvčat z 8. a 9. třídy po vítězství postupuje rovněž do pražského finále. Chlapci v této kategorii obsadili 5. místo. Blahopřejeme!
8.12.2014 · Mgr. Miroslav Vaculík
Vánoční slavnosti v atriu
Středa 10.12. od 16:30 – všichni rodiče jsou zváni
Program:
Vánoční jarmark – výrobky žáků
Dražba 3 vánoček vítězných školních družstev
Vystoupení jednotlivých tříd
Ukázka sportovních prvků v chodbě D-0
Po celou dobu Vánočních slavností je možno zakoupit občerstvení – čaj a plátek vánočky
Výtěžek z jarmarku, dražby vánoček a prodeje občerstvení jde na pokrytí nákladů spojených s Vánočními slavnostmi a do fondu školy
1.12.2014 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Vánoce, vánoce přicházejí…. A s nimi Starostova vánočka
V úterý 9. prosince 2014 se uskuteční tradiční, v pořadí již 10. ročník Starostovy vánočky. Tříčlenná družstva 2. stupně a VIP hosté v čele se starostou Městské části Praha 13 Ing. Davidem Vodrážkou změří síly v pletení tradiční vánoční pochoutky.
Sraz soutěžících je v 8.45 ve školní jídelně. Mikulášské kostýmy víc než vřele vítány!
Vítězné vánočky budou vydraženy na vánočních slavnostech FZŠ ve středu 10. prosince 2014. Těšíme se na Vaši účast.
2.12.2014 · RNDr. Marcela Plesníková
Vyhlášení soutěže O starostovu vánočku
vanocka 2014 Pravidla soutěže: Soutěž proběhne v úterý, 9. 12. v 9:00 ve školní jídelně.
Ředitelem soutěže je pí. RNDr. Marcela Plesníková.
V pletení vánočky soutěží 3-členná družstva z jednotlivých tříd 2. stupně. Úkolem družstev je zaplést z 9 pramenů těsta klasickou českou vánočku... ...podrobnosti (.pdf).
1.12.2014 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Jedinečný seminář profesora L.Daniela

klicek 2014 klicek 2014 Na naší škole se konal dne 21.10. seminář univerzitního profesora Ladislava Daniela- zakladatele hry na zobcovou flétnu a celoživotního bojovníka za kvalitní hudební výchovu. Zúčastnili se jej učitelé mateřských a základních škol.
Kromě teoretických poznatků a bohaté diskuse jsme byli svědky i přímé práce se žáky, kteří byli náhodně vybráni. Rozvoj a zdokonalování hudebních dovedností není složitostí a rozhodně se podílí na celkovém osobnostním vývoji žáka, který je klidnější, vyrovnanější a dosahuje lepších výsledků i v jiných předmětech (zejména v matematice).
4.11.2014 · PaedDr.Alena Panochová
19.11.2014 Den otevřených dveří na FZŠ Mezi Školami
V tento den si můžete od 8:00 hod. – 11:00 hod. prohlédnout prostory školy, třídy, tělocvičny, odborné pracovny a můžete nahlédnout do jednotlivých vyučovacích hodin. ...podrobnosti (.pdf).
2.11.2014 · PaedDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Hrajeme si na školu
Fakultní základní škola Mezi Školami 2322 zve rodiče s předškoláky na cyklus přípravných školních dílniček: Hrajeme si na školu.
Budoucí prvňáčci si u nás v rámci přípravných dílniček vyzkouší roli žáka a formou didaktických her přiměřených věku vyřeší zajímavé úkoly z matematiky a jazykové výchovy, nakreslí si obrázek a možná si odnesou i svoji první jedničku.
Rodiče budou mít příležitost se blíže seznámit s prostředím a pedagogy školy. ...podrobnosti (.pdf).
2.11.2014 · PaedDr. Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Rekonstrukční práce ve školní budově
V sobotu 18.10. byly zahájeny práce údržby většího rozsahu v naší školní budově. Některé práce proběhnou již tento týden, ale těžiště prací bude soustředěno do podzimních prázdnin spojených s ředitelským volnem ...podrobnosti (.pdf).
20.10.2014 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Ve škole houkaly sovy!
13. a 14. 10. naši školu navštívili členové Občanského sdružení ORNITA. Program představil účastníkům jednotlivé druhy sov, které žijí na území České republiky a to nejen slovně a na videích, ale tradičně i s ukázkami živých ochočených sov. Obrázky z akce v naší fotogalerii...
19.10.2014
Třída 3.C se vypravila do Divoké Šárky
1.10. se třída 3. C vypravila na podzimní vycházku do Divoké Šárky. Přestože to ráno s počasím vypadalo nejistě, tak se celé dopoledne krásně vydařilo. Přečtěte si více ve zprávách, které zapsali sami účastníci:
Divoká Šárka 1. (.pdf) , Divoká Šárka 2. (.pdf) , Divoká Šárka 3. (.pdf) , Divoká Šárka 4. (.pdf) .
13.10.2014 · Mgr. Marie Höschlová, tř. uč.
Pětidenní vzdělávací zájezd S Harry Potterem do Bradavic
Nabízíme našim žákům pětidenní vzdělávací zájezd S Harry Potterem do Bradavic. Žáci během pobytu navštíví především Warner Bros Studios (atrakce ze světa natáčení dílu o Harry Potterovi). Dále pak nejvýznamnější pamětihodnosti Londýna, Oxford, projedou se Londýnským metrem a lodí po řece Temži. Ubytování a strava je zajištěna v prověřených hostitelských rodinách.
Předpokládaná cena zájezdu činí 6 350 Kč + cca 40 liber na vstupy. Vážným zájemcům na vyžádání poskytneme podrobný informační leták s předběžnou přihláškou k zájezdu.
7.10.2014 · Marcela Pískatá a Andrea Říčková
Základní informace k projektu Happysnack
Počátkem školního roku všechny školy obdrží nové předplacené karty od dopravců či obchodních zástupců. Letos poprvé budou rozdávány plastové karty, které jsou pružnější a odolnější vůči mechanickému poškození. Tyto karty postupně nahradí původní karty, kterým bude ukončena platnost k 31. 12. 2014.
Podrobnosti... (.pdf)
24.9.2014 · Zdenka Dlouhá, hospodářka školy
SPORTOVNĚ NAUČNÉ ODPOLEDNE nejen pro děti
Tradiční akce naší školy, Občanského sdružení a MÚ se koná v sobotu 27.9. od 13 do 18 hodin. Sraz je před školou ve 13 hodin. Nebudou chybět soutěže o zajímavé ceny, občerstvení a drobné dárky pro všechny.
S sebou: sportovní oblečení, pohodlnou obuv, pláštěnku, tužku, papír a hlavně dobrou náladu.
Rodiče vřele vítáni. Doprovod a bezpečnost dětí zajištěna učiteli FZŠ a členy OS. Bližší informace o akci poskytne p.uč. Panochová ( třídní 1.B).
17.9.2014 · PaedDr.Alena Panochová
Slavnostní stužkování našich prvňáčků proběhne 1.9.2014 od 8:00 hod. v prostoru učebny v přírodě. Po ukončení stužkování rodiče doprovodí nové žáky do tříd.
Školní rok 2014/2015 bude zahájen 1.9.2014. Tento den bude probíhat vyučování od 8:00 - 8:45 hod., Obědy se budou vydávat od 11:00 - 13:00 hod.
pozvanka
pozvanka