rychlý přístup:  Zápis · Lyžařský kurz · Pro deváťáky · Fotogalerie · Rozvrhy· Předměty · Jídelníček
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Pedagogické fakulty UK
Praha 13, Mezi Školami 2322
158 00 Praha 5 - Nové Butovice
tel: 251 613 247
tel/fax: 251 619 150
reditel@fzsmeziskolami.cz
kancelar@fzsmeziskolami.cz
nová budova pro 1. stupeň, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou multimediálních laboratoří, poklepem zvětšíte
jedna ze dvou tělocvičen, poklepem zvětšíte
první stupeň
ještě jednou první stupeň
na druhém stupni
biologický kroužek - králíci, potkani, činčily, křečci, morčata, rybičky, papoušci, chameleon, ...
jídelna, poklepem zvětšíte
na lyžařském kursu v Postalmu (Rakousko), poklepem zvětšíte
paleontologická vycházka (Prokopské údolí, lom Mušlovka), poklepem zvětšíte
v Radotínském údolí na poznávacím výletě, poklepem zvětšíte
nález hlavonožců na paleontologickém výletě (Prokopské údolí, Kovářovic mez), poklepem zvětšíte
v přírodě chutná, poklepem zvětšíte
FZŠ Pedagogické fakulty UK
Praha 13, Mezi Školami 2322, Praha 5 - Nové Butovice
Archiv 2009/2010
Archiv aktualit a akcí za školní rok 2009/2010
Sběr starého papíru
Ve středu ( 23.6.2010) proběhne od 7.15 - 8.00 hod. sběr starého papíru. Kontejner bude přistaven u zadního vchodu do školy.
21.6.2010 · Marcela Plesníková
Zatmění měsíce na Antifetfestu
Film 9.B Zatmění měsíce postoupil z první příčky v Praze 13 do celopražského kola Antifetfestu 2010 a ani tady nezůstal bez ocenění poroty. V kategorii základních škol jsem získali třetí místo a naši žáci si krom pocitu úspěchu odnesli i ceny v hodnotě 14 tisíc korun. Navázali jsme tak na loňský úspěch filmu Na dně. Pokud jste film Zatmění měsíce Gambelo studia ještě neviděli, můžete se na něj podívat na následujících stránkách http://rs.antifetfest.cz/snimky-2010.
17.6.2010 · Kateřina Pavezová
Malá hudební slavnost
Klíček Klíček Klíček 9.6. proběhla na naší radnici Malá hudební slavnost. Vystoupily děti z MŠ Havaj, zahrála Notečka, zazpíval Klíček. Na závěr všichni společně včetně obecenstva zazpívali písničku Severní vítr. Dalo to hodně práce a starostí vše zorganizovat, ale stálo to za to. Důstojně jsme se rozloučili se školním rokem, děti obdržely hráčské či pěvecké listy a odnesly si malé občerstvení. Obětavě fotografovala paní Yvetta Trojanová.
11.6.2010 · Alena Panochová
Škola v přírodě - Opárenské údolí
Škola v přírodě - Opárenské údolí Koncem května se žáci z 1.C a 4.A vypravili na školu v přírodě. Byli ubytováni v rekreačním středisku Jordán v Opárenském údolí v Českém středohoří. Děti si užily pobyt v přírodě, hrály hry, sportovaly a podnikly několik zajímavých výletů. Celý týden se vydařil a děti mají na co vzpomínat. Prohlédněte si fotografie.
1.6.2010 · Světlana Müllerová, Petra Hitschfelová
Školní hřiště – možnost pronájmu
Na novém školním hřišti se rozbíhá sportovní činnost. Škole se podařilo zajistit dlouhodobý pronájem SK Motorlet – fotbal a SK Aktis – lehká atletika a z pronájmu těchto velkých partnerů zaplatit správce. Tím zajistit, že v době školní tělesné výchovy bude hřiště čisté a připravené pro naše žáky. Vedle dvou velkých pronájemců je na hřišti prostor pro sportování na víceúčelovém hřišti (basketbal, volejbal, nohejbal, malá kopaná) a ve volných časech je k využití i velká plocha fotbalového hřiště. Sportovat může přijít kdokoli – žáci, jejich rodiče i prostě jen příchozí. Zaplatí symbolický poplatek a dostanou k dispozici nejen plochu, ale i míč a sítě. V případě zájmu kontaktujte p. Michala Tumu, tel.: 724832548. Ceník je zde.
25.5.2010 · Petr Vodsloň, ředitel školy
Projekt O řepě v 1. B
Projekt O řepě v 1. B Od 13. 4. do 24. 5. jsme pracovali na literárně-dramatickém projektu „O řepě“. Přečetli jsme si pohádku O veliké řepě a zdramatizovali ji ve vlastní úpravě. Vyrobili jsme loutky, kulisy, plakáty a pozvánky k divadelnímu představení, které jsme předvedli divákům 6. 5. při příležitosti dne maminek. Po představení jsme se pustili do tvorby Encyklopedie pohádky o řepě. Pracovali jsme v otevřeném učení a všichni jsme svou práci zvládli, i když to nebylo lehké. Naši knihu si můžete prohlédnout ve třídě 1. B a fotografie zde.
24.5.2010 · Dana Trojáková
Letní tábory pro děti
1.tábor: Cesta kolem světa - pozvánka a přihláška, 2.tábor: Vaříme s Te7 - pozvánka a přihláška. Kompletní iformace o táborech: www.te7.cz (kolonka Kalendář akcí).
20.5.2010 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Den matek ve 3.C
Kompaktní zářivky v odpadu nekončí Trochu opožděně jsme popřáli maminkám k jejich svátku dne 18.5. Nejen básně, písně ale i tanec, vystoupení s míčem či flétnové sólo. Country tanec "Zuzana" se po velké dřině nakonec zdařil. Kytičku v květináči vlastnoručně vypěstovanou si některé maminky odnášely už rozkvetlou. (foto O.Křížová)
18.5.2010 · Alena Panochová
Ekologická dílnička
Také letos připravila pro děti, které v září nastoupí do první třídy, FZŠ Mezi Školami hned několik zajímavých programů. Budoucí prvňáčci si 5. května mohli prostřednictvím her a soutěží ověřit, co vědí o přírodě a jak spolu s rodiči pečovat o životní prostředí. Zkusili alespoň pomyslně vyčistit Rákosníčkovi Rybníček nebo správně přiřadit zvířátka k jimi obývanému prostředí. Nakonec si děti zasadily sazeničku, kterou, pokud se o ni budou správně starat, předají paní učitelce první den školního roku jako krásnou kytičku. Poděkování zaslouží žáci devátých tříd, kteří se podíleli na přípravě i průběhu odpoledního setkání. Prohlédněte si foto.
18.5.2010 · Marcela Plesníková
Kompaktní zářivky v odpadu nekončí
Kompaktní zářivky v odpadu nekončí Úsporné kompaktní zářivky a výbojky, kratší trubicové zářivky a světelné zdroje s LED diodami šetří během životního cyklu významně energii. Co ovšem s nimi po té, co skončí jejich životnost? Od května mohou žáci FZŠ Mezi Školami a jejich rodinní příslušníci jako první na Praze 13 odevzdávat ve škole úsporné zářivky k recyklaci. Nezisková společnost Ekolamp pro tento účel poskytla sběrnou nádobu a také zajišťuje odvoz vysvícených zářivek.
17.5.2010 · Marcela Plesníková
Lesní stezkou
Lesní stezkou 11.5. se 3.C zúčastnila skvělého projektu "Lesní stezkou" v rámci Týdne lesů v hlavním městě. Celé dopoledne jsme strávili v Kunratickém lese na stanovištích, u zajímavých otázek, poučných aktivit a viděli těžbu dřeva.
Naučili jsme se měřit rozměry stromu, získávat stáří stromů, orientovat se mezi škůdci lesa. Času bylo málo, další zajímavé informace musíme načerpat z materiálů, které jsme obdrželi spolu s dárky. Rozhodně to stálo za to!
13.5.2010 · Alena Panochová
Hasičsko-rybářské odpoledne v Třebonicích
V neděli 9. května 2010 se u rybníka v Třebonicích uskutečnil již 3. ročník zábavné akce pro děti, kterou společně pořádá Občanské sdružení Občané pro Prahu 13 o. s., FZŠ Mezi Školami, rybáři a SDH z Třebonic. Spolupořadatelem akce byla již podruhé MČ Praha 13.
U Třebonického rybníka děti na několika stanovištích chytaly ryby, soutěžily ve speciálních hasičských disciplínách (spojování hadic, hod smotanou hadicí na cíl) a prošly i rybářským vědomostním testem. Protože všem dětem během soutěží pořádně vyhládlo, pořadatelé pro ně připravili i chutné občerstvení. Zábavná akce pak vyvrcholila vyhlášením výsledků soutěží. Všechny děti dostaly věcné ceny a dárky včetně dárků od pana poslance Bratského.
Akce se osobně zúčastnil i náš pan ředitel, který předal ceny vítězům a poděkoval všem organizátorům. Už se všichni těšíme na 4. ročník. Několik záběrů ve fotogalerii.
10.5.2010 · Alena Panochová, Marcela Plesníková
Prázdninový intenzivní kurz českého jazyka
Prázdninový intenzivní kurz českého jazyka určený žákům - cizincům bude probíhat v letošním školním roce od 16.8.2010 do 27.8.2010 v hlavní budově školy FZŠ Mezi Školami vždy od pondělí do pátku od 9:00 hod. – 11:45 hod. Kurz je hrazen z prostředků ÚMČ Prahy 13. Bližší informace a přihláška – viz. příloha(.doc).
6.5.2010 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Slovem i obrazem z Butovického zvonečku
Butovický zvoneček 11.ročník soutěže Butovický zvoneček v sólovém zpěvu proběhl ve dnech 12.-14.4.2010 na radnici Prahy 13. Z naší školy byli tito zástupci: 1.tř.- Bára Smrčková (až se zbaví trémy, je nadějným favoritem), 2.tř.- Lenka Trojanová, 3.tř.- Sarah Thomková a Bára Vaculíková, 4.tř.- Anička Kováčová, 5.tř.- Nikita Hudcová, 7.tř.- Míša Horáková.
Děvčata opravdu pilně trénovala v každé volné chvilce, na soutěž šla dobře připravena. Konkurence byla velmi vysoká, soutěžící byli vyrovnaní a porota měla těžkou práci s hodnocením. Nakonec se umístila pouze Míša Horáková (3.místo) s písní Život je jen náhoda. I tak všem gratulujeme za snahu a odvahu. Prohlédněte si fotografie.
27.4.2010 · Alena Panochová- klavírní doprovod
Pohádková dílnička pro naše budoucí školáky
Ve středu 21. dubna 2010 se od 16 hodin konala akce pro budoucí školáky. Paní učitelka Kateřina Pavezová si s žáky 9. tříd připravila zábavný program na několika stanovištích. Vodníci , čerti, víly a mnoho dalších pohádkových bytostí provedlo děti a jejich rodiče školou a odpovědělo na mnoho zvídavých otázek. Vše bylo skvělé a těšíme se na další setkání. Prohlédněte si foto.
23.4.2010 · Ivana Hamplová
Rodiče vybírají rozšiřující předměty
Rodiče žáků 5. tříd Fakultní ZŠ Pedagogické fakulty UK Mezi Školami vybírají pro svoje děti předměty, o které budou mít na druhém stupni rozšířeno základní vzdělávání. Podrobnosti najdete zde.
12.4.2010 · Petr Vodsloň, ředitel školy
Změna termínu třídních schůzek!
Z důvodu výjezdů tříd na školy v přírodě se přesunují třídní schůzky na nový termín 13.5.2010.
23.3.2010 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Proběhla hudební soutěž DOREMIFA
Klíček a notečka Klíček Dne 17.3. proběhla pod patronací DDM Stodůlky hudební amatérská soutěž DOREMIFA. Soutěžilo se v několika kategoriích, naše škola měla široké zastoupení.
Soubory: Pěvecký sbor Klíček obdržel 2.místo, flétnový soubor Notečka 3.místo. Sólový zpěv: Bára Smrčková z 1.A- 1.místo, Bára Vaculíková ze 3.B.- 1.místo, Míša Horáková ze 7.B- 1.místo. Sólový klavír: Katka Krulišová ze 3.A- 1.místo, Anežka Bušková ze 3.A- 2.místo, Filip Pískatý ze 3.B- 2.místo, Katka Cvrčková ze 4.B- 3.místo, Linda Tranová ze 4.B- 3.místo.
Všem našim skvělým muzikantům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy!
22.3.2010 · Alena Panochová
Dílničky pro budoucí žáky 1. ročníku
Program je určen pro budoucí žáky 1. ročníku. Děti se mohou zúčastnit celého cyklu nebo jednotlivých dílniček. Podrobnosti najdete zde.
19.3.2010 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Ovoce do škol
V těchto dnech se začíná s distribucí ovoce, zeleniny a ovocných šťáv do škol, které se přihlásily do projektu OVOCE DO ŠKOL. Výdej ovoce bude probíhat prostřednictvím stávajících mléčných automatů, kde určitá část prostoru v automatu bude vyčleněna pro ovocné výrobky. Evidence odběru se bude provádět kreditkami, známých z mléčného programu. Na této kreditce bude nastaven počet nároků žáka na dotované ovoce v tomto školním roce s omezením na maximálně jednu porci ovoce denně. Podrobnosti najdete zde (.pdf).
19.3.2010
Celodružinová akce - karneval!
karneval Jako každým rokem proběhl v pátek 28.února 2010 karneval ŠD se zábavným programem. Divadelní společnost Zlatý klíč nám zajistila program plný soutěží, písniček a tancování. Děti si vyrobily krásné masky a vychovavelé vyhodnotili čtrnáct nejhezčích, z každého oddělení dívku a chlapce. Karneval měl velký úspěch, těšíme se na další rok. Podrobnosti zde. Prohlédněte si foto.
11.3.2010 · Lenka Štěpánová
Akce vejce
Při hodinách rodinné výchovy jsme se poslední dobou v devétém ročníku věnovali tématům láska, pohlavní pud a těhotenství. Aby si žáci uvědomili, jakou odpovědnost mají rodiče za své dítě - dostali zdánlivě jednoduchý úkol. Týden se starat o vajíčko, nosit ho všude s sebou po dobu jednoho týdne. Komu se to podařilo a vajíčko přežilo jeho péči bez újmy, mohl získat jedničku. Jak se takové vajíčko mělo například v péči Tomáše Láška se můžete podívat na následujících fotografiích.
8.3.2010 · Kateřina Pavezová
Postalm 14.-18.2010
postalm Jako každý rok zavítala naše škola do oblíbeného zimního střediska Postalm v Rakousku. 38 žáků druhého stupně prožilo krásné dny plné sluníčka a pěkného sněhu. Všichni si procvičili znalost angličtiny a němčiny, utužili kamarádské vztahy a v neposlední řadě došlo také k navázání nových přátelství s německými a belgickými dětmi. Celá výprava se vrátila bez úrazu se vzpomínkami na úžasnou atmosféru. Vedoucí ocenili vynikající chování a disciplinovanost žáků. Všichni se zdokonalili nebo se úplně nově naučili na lyžích a na "prknech". Velkým zážitkem byla samozřejmě oblíbená jízda dráhou snowtubingu. Prohlédněte si fotografie.
23.2.2010 · Libuše Tumová, Ivana Hamplová
Olympiáda v anglickém jazyce
Opět jsme byli úspěšní. Tomáš Rýdl z 9.A reprezentoval v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce velmi dobře naši školu. Obsadil výborné 2. místo. Gratulujeme!
18.2.2010 · Ivana Hamplová
3.C v divadle
Dne 15.2.2010 naši žáci ze 3.C navštívili divadelní představení královéhradeckého souboru DRAK "Štěně a špenát" v Městské knihovně v Praze 1. Velmi úsměvná, vtipná, milá a přímočará inscenace pohádkového příběhu o malém štěněti, které se narodilo zelené. Děti s nadšením sledovaly a prožívaly osudy štěněte, s kterým kvůli barvě nechtěl nikdo kamarádit. Po prvotním neúspěchu ale potkalo toho pravého kamaráda- námořníka Pepu, s kterým zažilo spoustu dobrodružství na moři.
15.2.2010 · Alena Panochová
O lesnictví a myslivosti
myslivci Dne 10.2. proběhl v naší škole zajímavý výukový přírodovědný program, který pro nás připravili lektoři z Lesů hlavního města Prahy. Akce se účastnila třída 3.C a 4.A. Ekologické výukové programy podporují rozvoj kladného vztahu dětí k přírodě a ochraně a obnově životního prostředí. Děti se seznámily s historií lesnictví a myslivosti. Nejvíce je zaujaly informace o mysliveckých zvycích a tradicích, ukázky lesnických pomůcek, hlavně praktické ukázky vábniček. Prohlédněte si fotografie.
14.2.2010 · Světlana Müllerová
Projekt OVOCE DO ŠKOL
Společnost COME- automaty s.r.o. je připravena začít s distribucí ovoce a zeleniny do naší školy prostřednictvím chlazených výdejních automatů Happy Snack. Výrobky budou v podobě krájeného nebo kusového ovoce, hygienicky baleného do průhledných kelímků, a částečně také jako ovocné a zeleninové šťávy. Plně dotované, tedy zdarma, ovoce je určeno žákům 1.-5. tříd a jeho výdej bude probíhat za použití kreditek, doposud používaných na výdej mléčných výrobků z automatů. Na kreditkách bude pro potřeby tohoto projektu speciálně nastavena volba nároku na bezplatný odběr dotovaného ovoce z automatu.
14.2.2010 · Ivana Hamplová
FZŠ Mezi Školami v České knize rekordů!
Zeman a Frič Česká kniha rekordů Česká kniha rekordů Když se řekne Ekoslunovrat, vzpomeneme lodě z plastových lahví, které již pravidelně brázdí červnové vody horního rybníka v Centrálním parku. V této ekologické soutěži naše loď již vyhrála dvakrát ( v roce 2008 a 2009). Loď z roku 2008 se dokonce dostala díky množství použitých lahví (1217 kusů) do České knihy rekordů. Dne 8.2.2010 obdržel učitel Jaromír Frič (zástupce konstrukčního týmu naší školy) tuto knihu darem od místostarosty MČ Prahy 13 Petra Zemana. A těšíme se na další ročník Ekoslunovratu, měl by stát za to! Vzpomínka na Ekoslunovrat 2008 a vítěznou loď v naší galerii... a navíc k tomu vzpomínka na rok 2008 a vítěznou loď v médiích...
8.2.2010 · Ivana Hamplová, foto(1) Bohdan Pardubický
Olympiáda v německém jazyce - obvodní kolo
Výsledky našich žákyň v obvodník kole olympiády v Nj: Kategorie žáků 6.-7. tříd: 2. místo Jana Savchenko; kategorie žáků 8.-9. tříd: 1. místo Luna Cantillo
8.2.2010 · Miroslava Novotná
Dějepisná olympiáda - vítězství v obvodním kole Prahy 13
pořadíjménoškola
1. Luna Cantillo FZŠ Mezi Školami
2. Anna Kudynová ZŠ Mládí
3. Vojtěch Círus FZŠ Brdičkova
10. Daniel Knol FZŠ Mezi školami
Školní kolo dějepisné olympiády ukázalo, že všichni přihlášení žáci se na soutěž pečlivě připravili. Chválíme a děkujeme jim za skvělou práci (Luna Cantillo, Daniel Knol, Zuzana Dudlová, Eda Němeček). Bohužel, do obvodního kola P13 mohli postoupit jen dva. I v obvodním kole se ukázalo, že naši žáci mohou svými vědomostmi směle konkurovat dětem z gymnázií. Do krajského kola z prvního místa postupuje Luna Cantillo.
1.2.2010 · Kateřina Pavezová
Za dějepisem do muzea
Naše škola podporuje moderní živou výuku. Snažíme se proto dětem umožnit, aby nedostávaly jen pasivně strohé informace, které se budou učit zpaměti, ale chceme, aby se naučily samy vědomosti získat a následně s nimi pracovat a využívat je. Celý článek...
1.2.2010 · Kateřina Pavezová
Škola v ulicích
Naše škola pravidelně spolupracuje s občanským sdružením Škola v ulicích, které sdružuje průvodce, absolventy a studenty vysokých škol pedagogických, historických oborů s pedagogickými zkušenostmi a se zájmem o historii Prahy. Cílem je naučit děti a mládež vážit si prostředí, ve kterém žijí, zlepšit jejich historické povědomí, motivovat je pro další učení a objevování. Celý článek...
26.1.2010 · Kateřina Pavezová
Nové učebnice dějepisu
Pro příští školní rok naše škola investovala velkou sumu do nákupu nových učebnic. Pro výuku dějepisu jsme objednali nové učebnice pro šestý a sedmý ročník. Z velkého množství možností jsme zvolili nakladatelství Fraus. Při výběru hrála velkou roli i interaktivní výuka, kterou tyto učebnice podporují a samozřejmě také ocenění, které tyto učebnice získaly. Celý článek...
26.1.2010 · Kateřina Pavezová
Proběhlo obvodní kolo chemické olympiády
pořadíjménoškola
1. Cantillo Luna FZŠ Mezi Školami
2. Kukrálová Martina G Nad Kavalírkou
3. Beneš Filip ZŠ Kuncova
Okresní kolo (Praha 5 + Praha 13, kategorie D) 46. ročníku chemické olympiády proběhlo ve středu 20. ledna 2010 na FZŠ Mezi Školami. Bylo zaměřeno na zkoumání vlastností prvků. Žákyně 9. ročníku naší školy Luna Cantillo obsadila ve velké konkurenci (včetně žáků gymnázií) vynikající 1. místo. Všem blahopřejeme! Můžete si prohlédnout fotografie.
24.1.2010 · Helena Suchá
21.1. a 22.1. 2010 proběhl zápis do prvních ročníků
zápis 21.1.2010 zápis 21.1.2010 zápis 21.1.2010 zápis 21.1.2010 zápis 21.1.2010 zápis 21.1.2010

Vážení rodiče,
děkujeme Vám za důvěru, že jste zapsali své dítě do naší školy. Chtěli bychom Vás informovat, že na základě výsledků zápisu otevřeme od září 3 první třídy. Rozhodnutí o přijetí do naší školy obdržíte poštou počátkem února. Těšíme se na spolupráci.
22.1.2010 · PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy
Dražba vánoček, vánoční bazar a radost ve školní družině
trampolína ping pong Vážení rodiče! Za peníze, které jsme letos získali od vás o Vánočních slavnostech pri dražbě vánoček a na bazaru dětských výrobků, jsme pořídili dětem do herny školní družiny k loňských stolním fotbálkům ještě dětskou trampolínu a mini stolní tenis. Děkujeme!
17.12.2009 · Marta Šefčíková
Lyžařský kurz Postalm - doplatek
Cena zájezdu do Postalmu je 5240,- Kč. Doplatek 3240,- Kč se předává v pátek 15.1. 2010 - učebna č. 227 (zeměpis).
4.1.2010 · Libuše Tumová
Změna dobíjení mléčných kreditek - platnost od 1. ledna 2010!
mléko Karty již nedobíjí hospodářka školy!
Kartu lze nabít libovolnou částkou, platebním příkazem na účet číslo 5015017799/5500. Jako variabilní symbol je nutné uvést číslo, které naleznete na přední straně karty. Pokud neuvedete při bezhotovostní úhradě číslo karty jako varabilní symbol, nebude možné kartu nabít. Stav karty lze ověřit po přihlášení na stránky automaty.come.cz. Systém připíše zaplacený kredit na kartu bezprostředně po přijetí platby. Pro první vstup do vašeho účtu je třeba zadat do příslušných políček číslo karty a jednorázové heslo, které je vytištěné na vaší kartě. Případný zůstatek kreditu na kartě bude automaticky převeden do dalšího školního roku. Při ukončení školní docházky bude karta po vrácení případného přeplatku zablokována.
21.12.2009
Pasování na písaře
Dne 15.12. proběhlo ve třídě 1.C Fakultní základní školy Mezi Školami pasování na písaře. Žáci složili „písařský slib“ a získali upomínkový list. Prohlédněte si fotografie.
18.12.2009 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Exkurze za havrany
Photo Two Dnes odpoledne jsme vyrazili autobusem směr Kralupy nad Vltavou. Přednáška s horkým čajem předcházela téměř adrenalinovému pronásledování hejn havranů (autobusem), neboť právě v okolí Kralup mají svá zimní nocoviště. Asi 60 000 havranů se sem stahuje každý den ze širokého kralupského okolí. Však jsme také viděli hejno čítající nějakých 7 000 hlaviček, které přilétalo se soumrakem od Prahy. Tuto zcela výjimečnou akci pro nás připravilo OS Ornita (www.ornita.cz). Prohlédněte si fotografie.
17.12.2009 · M.Plesníková, H.Suchá, J.Frič
Fotbalová beseda
V pátek 11.12. se v tělocvičně uskutečnila beseda s hráčem Gambrinus ligy (Slovan Liberec) a kapitánem reprezentace ČR do 21 let Bořkem Dočkalem. Převážně chlapci 4. až 9. ročníků položili desítky otázek, aby se dozvěděli nejen úspěchy, ale i překážky, které čekají na každého, kdo chce být „povoláním fotbalista na nejvyšší úrovni“. Ohlas vzbudila akrobacie s míčem, hlavičky, nožičky, vedení míče v provedení profíka i našich chlapců. Beseda, která žáky zaujala, byla zakončena autogramiádou Bořka Dočkala, který byl potěšen zájmem a slíbil, že za rok opět přijde.
16.12.2009 · Miroslav Vaculík
V keramické dílně Kvítko měli napilno
V keramické dílně Kvítko se před vánoci pracovalo na plné obrátky. Žáci prvního stupně zde v hodinách pracovního vyučování vyráběli za pomoci spolužaček z 9. ročníku vánoční keramiku. Prohlédněte si fotografie.
14.12.2009 · Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy
Fotografování modelu letadla
Photo Two V rámci hodiny volitelného předmětu Digitální technologie jsme na kopci Makču Pikču (poblíž tubusu metra v centrálním parku) fotografovali model letadla s rozpětím bezmála 2 m. Žákům 9. ročníku se zdařila řada záběrů modelu v letu i za zhoršených světelných podmínek. Součástí této galerie je i video z akce (na konci galerie, načítá se trochu déle než ostatní fotografie).
10.12.2009 · P.Kubička, J.Frič
Husité válčili v tělocvičně
2.12.2009 proběhla v tělocvičně školy netradiční hodina dějepisu. Žáci 5. – 9. ročníku si mohli vyzkoušet, jak se válčilo za doby husitů. Prohlédněte si fotografie.
10.12.2009 · Kateřina Pavezová
Vánočky, vánočky přicházejí...
V pátek 4. prosince již v 11 hodin provoněla budovu naší školy charakteristická předzvěst nejkrásnějších svátků v roce. Sedm tříčlenných třídních týmů soutěžilo o nejhezčí vánočku. Cenu ředitele školy PhDr. Petra Vodsloně a starosty městské části Prahy 13 Ing. Davida Vodrážky získal na základě hodnocení žáků I. stupně soutěže zdařilý výtvor 7.A. Své obdivovatele si získala každá vánočka. K příjemné atmosféře přispěly významným způsobem paní kuchařky, kterým patří naše velké díky. Vánočky, které se umístily na prvních třech místech, budou vydraženy na vánočních školních slavnostech v pondělí 7. prosince 2009. Takže za rok již pošesté zase nashledanou! Prohlédněte si fotografie.
7.12.2009 · RNDr. Marcela Plesníková


Malovali jsme na hedvábí

(7.12.2009)

6.listopadu jsme na 1. stupni malovali na hedvábí. Šlo nám to skvěle a můžete se na nás podívat.
Ivana Hamplová

Pozvánka na Vánoční slavnosti 2009

(4.12.2009)

Dne 7.12. 2009 od 16:30 hod. začínají v naší škole tradiční Vánoční slavnosti. V rámci slavností proběhne vystoupení žáků v atriu, dražba vítězných vánoček, sportovní vystoupení, občerstvení.


Opět vánočka!

(25.11.2009)

Páteční dopoledne 4. prosince opět provoní jídelnu naší školy nezaměnitelná předvánoční atmosféra. Již počvrté se tu bude konat soutěž Starostova vánočka, které se zúčastní i starosta městské části Prahy 13 Ing. David Vodrážka. Zručnost v pletení vánoční pochoutky předvedou tříčlenné týmy všech sedmi tříd 2. stupně. Sraz družstev v kostýmech s vánoční tématikou je v 8.15 hod. ve školní jídelně. Těšíme se na mistrovské vánočky!
RNDr. Marcela Plesníková

Sobota v keramické dílně Kvítko

(23.11.2009)

V sobotu 21.11. 2009 se v keramické dílně Kvítko již popáté sešli rodiče a děti, aby podle svých představ společně vyrobili vlastnoručně vytvořená díla, kterými potěší sebe i své blízké o letošních Vánocích. Prohlédněte si fotografie.
Jana Kodešová

Chcete hrát florbal?

(23.11.2009)

Fakultní základní škola Mezi Školami ve spolupráci se sportovním klubem FbC Panthers přijímají nové kluky a holky, kteří mají zájem zahrát si florbal. Podrobnosti.

Přírodovědný klokan - školní kolo

(18.11.2009)

Ve středu 11. listopadu 2009 proběhlo letošní školní kolo této soutěže. Podrobnější zpráva i výsledky.
RNDr. Marcela Plesníková

Stane se spisovatelkou?

(18.11.2009)

Alexandra Protasevičová, žákyně 6.A, se úspěšně zúčastnila soutěže "Staň se spisovatelem", kterou pořádala Městská knihovna v Praze 13. Její práce byla vyhodnocena jako jedna z nejlepších a otištěna v almanachu. Přejeme mnoho dalších spisovatelských úspěchů!
Ivana Hamplová

Rychlosběr starého papíru

(16.11.2009)

Rychlosběr starého papíru proběhne 25.11. od 7.15 do 8.15 hod. u zadního vchodu do školy, kde bude přistaven kontejner. Víčka budou vybírána od jednotlivých tříd den předem (24.11.). Starý papír je možné přinášet do školy v průběhu celého roku a zanechat v označené šatně (SBĚR) na staré budově.
RNDr. Marcela Plesníková

O životním prostředí ve sněhu i v teple

(16.11.2009)

Pětidenní soustředění (19. - 23. 10.) pro žáky FZŠ Mezi Školami uspořádalo Středisko ekologické výchovy libereckého kraje v Oldřichově v Hájích. V dobře vybaveném středisku čekala na šesťáky řada poutavých činností, od pozorování vodních organismů mikroskopem přes zajímavé představení fungování přírody po návštěvu farmy, kde chovají opomíjená tradiční plemena hospodářských zvířat. Většina nákladů byla hrazena z projektu Čtyřlístek, podpořeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Prohlédněte si fotografie.
RNDr. Marcela Plesníková

Den otevřených dveří

(9.11.2009)

Dne 26.11.2009 se uskuteční na FZŠ Mezi Školami Den otevřených dveří. V tento den si můžete od 8:00 hod. - 11:00 hod. prohlédnout prostory školy, tělocvičny, odborné pracovny a můžete nahlédnout do jednotlivých vyučovacích hodin. Podrobnosti.

Dílničky pro budoucí školáky

(9.11.2009)

Zveme rodiče a jejich děti na dílničky pro budoucí školáky - program Těšíme se do školy. V rámci tohoto programu si děti vyzkouší na vlastní kůži, jaké to je stát se o něco dřív prvňáčkem, seznámí se s novým prostředím a učiteli školy. Podrobnosti.

Vánoční keramika - přijďte si vyrobit…

(9.11.2009)

Srdečně Vás zveme k pátému ročníku předvánočního tvoření rodičů a dětí v keramické dílně Kvítko FZŠ Mezi Školami o sobotách 21. listopadu a 5.prosince 2009. 9:30 – 11:00 hod. – první skupina, 11:00 – 12:30 hod. – druhá skupina.
Co vyrobíte: V keramické dílně první sobotu svícínek nebo ozdobičku, ve druhém termínu glazujete. S sebou dobrou náladu, starší oblečení, za 80 Kč/osobu a lekci.
Přihlášky: volejte co nejdříve na tel:606 388 748

Letošní Halloween ve 2. a 3. třídách

(6.11.2009)

I letošní Halloween se nesl v duchu strašidelných masek. V rámci hodiny anglického jazyka si žáci společně s paní učitelkou připomněli tento netradiční svátek. Prohlédněte si fotografie.
Pavla Brunátová

Beseda s hercem Vladimírem Javorským

(3.11.2009)

14.10.2009 naší školu navštívil herec Vladimír Javorský. Povídal si v kinosále školy se žáky 5. ročníku o své práci v divadle a v televizi. Žáci si v rámci hodin českého jazyka připravili pro herce řadu zvídavých dotazů. Setkání se velmi vydařilo a bylo zakončeno autogramiádou herce. Za zorganizování této akce patří poděkování panu Martinu Paříkovi. Fotografie z besedy.
Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy

Den stromů

(2.11.2009)

Dne 22.10.2009 jsme oslavili Den stromů tradičně zasazením dalšího stromu do našeho školního arboreta. Letos jsme zasadili za přítomnosti zástupce starosty pana Petra Zemana, vedoucí odboru životního prostředí Mgr. Jany Gilíkové, RNDr. Michaely Líčkové a asistenta zástupce starosty pana Bohdana Pardubického jasan ztepilý. Slavnostního sázení se zúčastnily 7. třídy společně s třídními učiteli a vedením školy. Tyto třídy také převzaly patronát nad stromem. Strom naší škole daroval ÚMČ Prahy 13 a s vysazením odborně pomohlo zahradnictví Král a Kunc.
V naší fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z akce.
O akci informovala i reportáž televize TV13.
Marta Šefčíková, zástupce ředitele školy

Evakuace školy

(20.10.2009)

Ve FZŠ Mezi Školami proběhla v pátek 16.10. za součinnosti s odd. krizového řízení Úřadu Městské části a Sborem dobrovolných hasičů Praha 13 – Stodůlky cvičná evakuace školy. O tom, že se jedná o cvičnou evakuaci věděli jen učitelé, žáci slyšeli jekot sirény přijíždějících hasičů a hlášení do školního rozhlasu, že ve školní jídelně vznikl požár a žáci mají urychleně opustit pod vedením učitelů budovu. Vše probíhalo jako „naostro“ a tak během 5 minut byla budova vyklizena. Po překontrolování stavu žáků se žáci přesunuli na dvůr školy, kde si prohlédli hasební techniku. Fotografie z akce.
Petr Vodsloň, ředitel školy

PRAŽSKÉ HÁJENKY

(8.10.2009)

Dne 5.10.2009 se uskutečnila terénní akce Chuchelská hájenka. Akci pro třídy pražských škol uspořádalo sdružení Ornita ve spolupráci s Lesy hlavního města Prahy. Z naší školy se učily o lese třídy 4.A a 5.B. Dětem se učení v lese líbilo.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
S.Müllerová

Burza mimoškolní činnosti

(25.9.2009)

Před třídními schůzkami, ve čtvrtek, dne 24. září, proběhla za velkého zájmu rodičů burza mimoškolní činnosti . Škola nabídla rodičům pro jejich děti 20 kroužků, které organizují buď učitelé nebo jiné subjekty v prostorech školy. Rodiče nejvíc oceňovali, že jejich děti nemusejí za kroužky docházet do jiných zařízení mimoškolní činnosti, ale odpolední činnost zajistí jejich vlastní škola. Foto z akce zde.

Sběr bude v listopadu

(20.9.2009)

Stejně jako v předchozích letech se i letos koncem listopadu uskuteční celoškolní sběr starého papíru a umělohmotných víček. Bližší podrobnosti budou včas oznámeny. V předešlých ročnících si zvlášť dobře vedli žáci I. stupně.
Marcela Plesníková

Recyklohraní - třídíme odpady

(16.9.2009)

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře ...celý článek.
Marcela Plesníková

Školní program – ŠKOLNÍ MLÉKO

(14.9.2009)

Využijte opět možnosti dotovaného programu!
Prodej kreditek bude zahájen 16. září 2009 u paní hospodářky Z. Dlouhé - denně od 10.40 do 11.00 hod. Změnily se ceny mléčných výrobků ...podrobnosti zde.


(27.8.2009)

Školní rok 2009/2010 bude zahájen 1.září 2009.Organizace vyučování 1. září 2009:
1. - ročníky – 8:00 hod. – 8:45 hod.
2.– 9. ročník – 8:00 hod. – 9:40 hod.
Školní družina je v provozu od 6:30 hod. – 17:00 hod.
Obědy se vydávají od 11:00 hod. – 12:40 hod.

Organizace vyučování 2. – 4. září v 1. ročníku:
2.září – 8:00 hod. – 9:40 hod.
3.září – 8.00 hod. – 10:40 hod.
4.září – 8.00 hod. – 11:45 hod.

Organizace vyučování 2. – 4. září v 2. - 5. ročníku:
Vyučování probíhá od 8:00 hod. – 11:45 hod.

Organizace vyučování 2. – 4. září v 6. – 9. ročníku:
Vyučování probíhá od 8:00 hod. – 12:40 hod....